odmor pa reprezentacija

Darijo Srna i Eduardo osvojili Kup, hrvatskom kapetanu je to 22. trofej

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna i bivši Vatreni Eduardo da Silva sa Šahtarom su osvojili Kup.

Nogometaši Šahtara pobjednici su ukrajinskog Kupa nakon što su u finalnom susretu u Lavovu pobijedili Zorju 2-0. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Aleksander Gladkij koji je zabio po jedan gol u svakom poluvremenu. U 42. minuti je zabio za vodstvo, a u 57. minuti je ponovo zatresao suparničku mrežu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna je odigrao cijeli susret osvojivši čak 22. trofej u dresu kluba iz Donjecka. Srna je osam puta slavio u prvenstvu, šest puta u Kupu, a u riznici trofeja ima i pobjedu u Kupu Uefa, te sedam ukrajinskih Superkupova. Srna će se nakon nekoliko dana odmora priključiti hrvatskoj reprezentaciji 29. svibnja.

Eduardo da Silva zaigrao je za Šahtar posljednjih pola sata osvojivši deveti trofej u Ukrajini.
Šahtaru je to ukupno deset naslov nacionalnog Kupa, dok je Zorji već sam ulazak u finale najveći uspjeh.