Capellova Engleska stigla je do pete pobjede zaredom u našoj kvalifikacijskoj skupini, protiv Ukrajine na Wembleyu rezultatom 2:1. Trijumf Gordog Albiona osigurao je John Terry pobjedničkim pogotkom u 85. minuti.

Ukrajinci su se na Wembleyju pokazali kao tvrd orah, i to je važno upozorenje našem izborniku uoči dvoboja na Maksimiru 6. lipnja. Malo je nedostajalo da obrambeno dobro organizirani gosti odnese bod u domovinu, no na kraju im ostaje samo dobar dojam uoči ključne utakmice protiv Vatrenih.

Svi golovi na utakmici pali su nakon prekida. Engleska je povela zgoditkom povratnika Petera Croucha nakon kornera u 29. minuti. Ševčenko je uzvratio istom mjerom u 74. minuti, također nakon kornera, no Ukrajinci nisu izdržali do krajam, jer im je pet minuta prije kraja John Terry nogom nakon slobodnog udarca loptu pospremio u mrežu.

Englezi su tako još jedan korak matematičkom osiguranju mjesta na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi, a Ukrajina i Hrvatska borit će se za drugo mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije.