Conte startao pobjedom

VIDEO Pogledajte briljantan gol Ibre petom s kojim je ušao u povijest!

Nogometna reprezentacija Italije, s kojom će Hrvatska odmjeriti snage u kvalifikacijama za EP 2016. godine, u prijateljskom je susretu u Bariju pobijedila Nizozemsku 2-0.

"Azzurri", koje vodi novi izbornik Antonio Conte, pitanje pobjednika su riješili u prvih 10 minuta postigavši oba gola. Strijelci su bili Ciro Immobile (3) i Daniele De Rossi (10-11m). Kazneni udarac je skrivio Bruno Martins Indi koji je zaradio crveni karton. U nastavku susreta Italija je s igračem više rutinski sačuvala vodstvom.

Pobjedu je ostvarila i Francuska koja je u Parizu porazila bivše svjetske, ali još uvijek aktualne europske prvake Španjolce 1-0. Pogodak odluke zabio je Loic Remy u 73. minuti.

Švedska je bez većih problema pobijedila Estoniju 2-0, a oba gola je postigao Zlatan Ibrahimović (3, 24), drugi petom. S nova dva gola 'Ibro' je stigao do brojke od 50 golova u 'žutom' dresu čime je postao najbolji strijelac u povijesti švedske reprezentacije. Do sada je vrh ljestvice držao Sven Rydell koji je do 1932. godine postigao 49 golova.

Bosna i Hercegovina je u Zenici pred 10.000 gledatelja pobijedila Lihtenštajn 3-0, a sva tri gola pala su u prvih 25 minuta susreta. Domaćin je poveo golom Vedada Ibiševića već u 49. sekundi utakmice.

Isti je igrač u 13. minuti udvostručio prednost, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko u 25. minuti. Bila je ovo posljednja pripremna utakmica BiH reprezentacije uoči starta kvalifikacija za EURO 2016. godine i utakmice protiv Cipra.

Belgija je golovima Mertensa (18) i Witsela (77) pobijedila Australiju 2-0. (Hina)

Rezultati nogometnih prijateljskih susreta:

Italija - Nizozemska 2-0 (Immobile 3, De Rossi 10-11m)

Francuska - Španjolska 1-0 (Remy 73)

Belgija - Australija 2-0 (Mertens 18, Witsel 77)

Švedska - Estonija 2-0 (Ibrahimović 3, 24)

BiH - Lihtenštajn 3-0 (Ibišević 1,13, Džeko 25)

Slovačka - Malta 1-0 (Nemec 43)

Uzbekistan - Jordan 2-0 (Sergejev 57, Džurajev 90)

Kina - Kuvajt 3-1 (Yang 53, Hanchao 64, Wu Lei 90 / Ibrahim 45)

Irak - Peru 0-2 (Callens 19, Zambrano 26)

Bjelorusija - Tađikistan 6-1 (Stasevič 7-11m, Kornilenko 55, Krivec 59, Olehnovič 60, Kisljak 62, Aleksijevič 75 / Fathulloev 34)