United slavio u drami

City iščupao pobjedu na neugodnom gostovanju i na vrhu prestigao Liverpool

Odigrana je većina utakmica 29. kola engleske Premierlige...

Nakon što su 29. kolo Premierlige remijem otvorili Tottenham i Arsenal, još neke utakmice odigrane su u popodnevnom terminu.

Manchester City je na gostovanju kod neugodnog Bournemoutha slavio s 1:0 i zahvaljujući tom pogotkom Davida Silve skočio na prvo mjesto, barem privremeno dok Liverpool ne odigra gradski derbi kod Evertona u nedjelju.

Cityjev gradski rival Manchester United na svom Old Traffordu je s 3:2 pobijedio Southampton. Gosti su na poluvremenu vodili pogotkom Yanna Valeryja iz 26. minute, ali početkom nastavka Crveni vragovi dolaze do preokreta - Andreas Pereira je izjednačio u 53., a Romelu Lukaku zabio za vodstvo u 59. minuti.

Southampton se nije predavao i preko Jamesa Warda-Prowsea je u 75. minuti stigao do poravnanja. Ipak, u 89. je Lukaku svojim drugim golom donio sva tri boda Unitedu.

U ostalim susretima Wolverhampton je s 2:0 svladao Cardiff, Brighton & Hove Albion je s 1:0 bio bolji od Huddersfielda dok je Crystal Palace kao gost s 3:1 riješio Burnley.