Sjevale 'bombe'

Čilić u 3. kolu RG-a: Tražio se u prvom setu, a onda eksplodirao

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa...

Čilić je protiv 187. tenisača svijeta Andree Arnaboldija imao problema tek u prvom setu, dok je drugi i treći set rutinski odradio izgubivši samo dva gema i za ukupno 100 minuta izborio je nastavak natjecanja.

U prvom setu gledali smo ravnopravnu igru u kojoj Čilić nije imao niti jednu break loptu, dok je 27-godišnji Talijan tri puta mogao oduzeti suparnički servis, no Čilić se svaki put izvukao. Prvi set se raspleo tek u trinaestoj igri u kojoj je Čilić bio mirniji i koncentriraniji. Prvi hrvatski reket je u nastavku meča 'podesio' ruku i ekspresno dobio oba seta sa po 6-1.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga Čilićeva pobjeda. Prvu je ostvario 2006. na Challengeru u Genovi.

Čilić je četvrtu godinu uzastopce stigao do trećeg kola, a njegov idući suparnik bit će pobjednik dvoboja između Argentinca Leonarda Mayera i Poljaka Jerzyja Janowicza. Protiv obojice je već igrao. Mayera je dobio u Roland Garrosu prije četiri godine i to u pet setova, dok protiv 24-godišnjeg Poljaka ima skor 1-1. Čilić je bio bolji u Davis Cup ogledu prošle godine, a Janowicz je slavio 2012. na Mastersu u Parizu.