Bundesliga: Prvi poraz HSV-a, Werder na vrhu

Borussia Mönchengladbach priredila je senzaciju 11. kola gostujućom 3-2 pobjedom nad HSV-om i tako mu nanijela prvi ovosezonski poraz.

Iako je HSV bodren podrškom 57 tisuća gledatelja na Nordbank Areni vodio u dva navrata, prvi put već od 13. minute golom Piotra Trochowskog, a drugi put od 47. minute golom Ze Roberta, nije uspio prednost zadržati. Marco Reus, Dante i Rob Friend bili su strijelci za Borussiju, a ovaj potonji je bio strijelac u 82. minuti i tako donio momčadi iz Mönchengladbacha treću ovosezonsku pobjedu.

Werder je remizirao na gostovanju kod Nürnberga 2-2 i tako osvojenim bodom barem privremeno preuzeo vrh ljestvice zbog bolje gol razlike od HSV-a i Bayera. Iako je bremenski sastav gubio do 71. minute 2-0, do kraja je uspio osvojiti bod, a najveće zasluge za to idu na račun Aaronu Huntu, strijelcu dvaju golova, od kojih je onaj izjednačujući postigao u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bayern nije uspio pobijediti Stuttgart na gostovanju (0-0), a hrvatski dvojac u redovima Bayerna Ivica Olić (ozljeda) i Danijel Pranjić (sjedio na klupi) nije zaigrao.

Wolfsburg je kod kuće propustio pobijediti Mainza (3-3) unatoč vodstvu 2-0 već u 20. minuti (oba gola Martins). Mainz je izjednačio golovima Amrija i Ivanschitza (njegov šesti ovosezonski, izjednačen s Kießlingom i Pizarrom na ljestvici najboljih strijelaca) već do poluvremena, a u drugom je dijelu bosansko-hercegovački reprezentativac Zvjezdan Misimović ponovo doveo “vukove” u vodstvo. Konačan je rezultat postavio Hoogland pet minuta prije kraja.

I na kraju kažimo da je momčad hrvatskog trenera Zvonimira Solde, Köln, poražena kod kuće od Hannovera s minimalnih 1-0, te tako doživjela šesti ovosezonski poraz. Trenutno se Köln nalazi na 15. mjestu, tik iznad zone ispadanja s devet osvojenih bodova.

Bundesliga, 11. kolo:
Köln – Hannover 0-1 (Rosenthal 37)
Hamburg – Borussia Mönchengladbach 2-3 (Trochowski 13, Ze Roberto 47 / Reus 39, Dante 76, Friend 82)
Nürnberg – Werder 2-2 (Eigler 3, Bunjaku 33 / Hunt 71, 90+2)
Stuttgart – Bayern 0-0
Wolfsburg – Mainz 3-3 (Martins 7, 20, Misimović 64 / Amri 35, Ivanschitz 41, Hoogland 85)