Lippi ostao bez rekorda

Brazil nadigrao Italiju

U sudaru dviju najuspješnijih reprezentacija u povijesti svjetskih nogometnih prvenstava reprezentacija Brazila je u Londonu na stadionu Emirates pobijedila Italiju 2:0.

Junak utakmice bio je napadač Manchester Cityja Robinho koji je upisao asistenciju i pogodak. Prvo je u 13. minuti sjajno asistirao Elanu za vodeći pogodak Selecaoa, a potom je u 27. minuti oduzeo loptu Pirlu, te pored Zambrotte, Legrottagliea svladao Buffona. Brazil je u prvom poluvremenu imao još nekoliko odličnih prilika, dok je jedini pravi udarac prema brazilskim vratima uputio De Rossi.

Na početku drugog dijela talijanski strateg Marcelo Lippi je načinio četiri izmjene. U igru su ušli Toni, Rossi, Perrotta i Camoranesi nakon čega je igra aktualnih svjetskih prvaka malo živnula. No rezultat se više nije mijenjao.

Lippi je pod svaku cijenu želio izbjeći poraz koji bi prekinuo njegov pozitivan niz na klupi talijanske reprezentacije no nije uspio. Na klupi Azzurra nanizao je 31 utakmicu bez poraza i samo ga je jedan susret dijelio od svjetskog rekorda, no Brazil nije imao milosti.

Najbolju priliku za Talijane imao je Luca Toni, koji u 80. minuti sa pet metara nije uspio svladati Cesara.

Talijani će sasvim sigurno imati prigovora na suđenje jer im engleski sudac Webb poništio dva pogotka, po jedan u svakom poluvremenu. U desetoj minuti utakmice poništen je pogodak Grossa zbog zaleđa, dok je u 65. minuti mrežu zatresao Toni, no sudac ga je poništio zbog igranja rukom.

Bio je to ujedno njihov 13. međusobni susret i šesta pobjeda Brazila. Pet puta su slavili Talijani, dok su dva susreta završila bez pobjednika. Bila je to i osma utakmica Brazila u zadnjih devet susreta u kojoj nije primio pogodak.