Majstorije Brazilaca

VIDEO Volej i podsjetnik na Romarija: Brazil na Argentinu u polufinalu

Brazil se pobjedom protiv Venezuele od 2:1 plasirao u četvrtfinale Copa Americe kao prvoplasirana momčad skupine C...

Brazil je poveo 2:0 golovima Thiaga Silve i Firmina u 9. I 52 minuti, a konačnih 2:1 postavio je Miku u 83. minuti. Stoper PSG-a postigao je prilično atraktivan pogodak, iz voleja nakon centaršuta iz kornera, dok je gol Firmina podsjetio na majstorski "drop-kick" Romarija protiv Nizozemske na Svjetskom prvenstvu 1994. u SAD-u.

„Selecao“ je do pobjede došao bez najboljeg igrača, Neymara, koji je suspendiran do kraja natjecanja. Zvijezda Barcelone gledala je utakmicu s tribina.

Budući da je to bila posljednja utakmica u fazi natjecanja po skupinama, poznati su parovi četvrtfinala: Brazil – Paragvaj, Bolivija – Peru, Argentina – Kolumbija i Čile – Urugvaj.

U polufinalu će se sastati pobjednici iz utakmica Čile – Urugvaj i Bolivija –Peru na jednoj strani, a na drugoj Brazil – Paragvaj i Argentina – Kolumbija. Dakle, u polufinalu je mogući ogled najvećih južnoameričkih rivala Brazila i Argentine.