Za anale

Nevjerojatna statistika povijesne utakmice u Ligi prvaka

Borussia Dortmund i Legia Varšava u utorak navečer odigrali su najefikasniju utakmicu u povijesti Lige prvaka.

Podsjetimo, Borussia je u rujnu pobijedila Legiju sa 6-0, a u 5. kolu Lige prvaka otišla je korak dalje i poljskoj momčadi zabila čak osam pogodaka. Utakmica je na kraju završila 8-4 za njemački sastav, čime je srušen rekord Lige prvaka iz 2003. godine kada je Monaco s 8-3 pobijedio Deportivo.

Legia je povela pogotkom u desetoj minuti, da bi Borussia u razmaku od samo nekoliko minuta preokrenula na 3-1, dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5-2. Po dva pogotka zabili su Kagawa i Reus, dok je nadareni Francuz Dembele upisao tri asistencije.

Međutim, ovu utakmicu je osim po broju golova obilježilo još nekoliko impresivnih podataka.