Nula na Malti

Slaven neuvjerljiv, ali ide dalje

Unatoč blijedoj igri na uzvratnoj utakmici protiv Birkirkare, Slaven Belupo uspio se plasirati u 2. pretkolo Europske lige nakon što je pred gotovo praznim gledalištem na Malti odigrao 0:0...

Kako su u Koprivnici slavili minimalnim 1:0 rezultatom protiv Maltežana, nogometaši Slavena plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige gdje će se ogledati s makedonskim Milanom. Prva utakmica igrat će se već 16. srpnja u Kumanovu, a uzvrat tjedan dana kasnije u Koprivnici.

Iako su uvjeti zbog 35 stupnjeva bili teški, Slaven i Birkirkara su i u uzvratu ponudili prilično neuzbudljivu utakmicu. Napromašivali su se i jedni i drugi, a ono malo prilika što smo imali prilike vidjeti uglavnom su stvarane iz prekida.

Početni sastavi:

BIRKIRKARA: O. Borg, T. Paris, P. Borg, Fenech, Cilia, Tabone, Comvalius, Bajada, Zerefa, Buhagiar, Scicluna

SLAVEN BELUPO: Rodić, Rogulj, Poldrugač, Vojnović, Posavec, Purić, Jurić, Nynkeu, Maraš, Csizmadia, Vručina

Prvo poluvrijeme:

3. minuta - Purić je izborio slobodan udarac na 17 metara. Maras je prebacio zid, no lopta ide pored gola. Ipak, korner za Slaven. Izveo ga je Posavec na drugu vratnicu, a vratar Birkirkare je loptu odbio do Kamerunca Nynkeua koji je također bio neprecizan

11. minuta - Novi slobodan udarac za Slaven. S oko 27 metara direktno po golu je pucao Vručina, no preko gola.

15. minuta - Poldrugač gubi loptu i Birkirkara kreće u kontru. Srećom, lopta je završila u gol-autu

20. minuta - Jurić prima loptu u šesnaestercu, no udarac po sredini vrata završava obranom vratara Birkirkare

22. minuta - Probudili su se i Maltežani. Priliku za udarac glavom imao je Buhagiar, srećom neprecizno. Netko od Slavenovih igrača je dirao loptu, Birkirkara izvodi korner, no ništa se značajno nije dogodilo

Sudac prekida igru nakon 23 minute i dozvoljava igračima da se osvježe i popiju vode.

33. minuta - Novi korner za Slaven. Lopta izvedena na bližu vratnicu, no odmah je i izbijena

39. minuta - Maltežani opet prijete. Cilia je glavom pucao po golu, no lopta je izbačena u korner. Nakon što je izveden, Purić izbacuje u novi korner. Lopta je nabačena Taboneu koji je potom vratio Bajadi na pet metara, a ovaj je ispod Rodića loptu progurao u mrežu. Šok za Slaven no ne zadugo. Gol je poništen zbog zaleđa.

40. minuta - Vručina na 10-ak metara od gola Birkirkare uspijeva prevariti Borga, no nije dobro pucao i lopta odlazi u gol-aut.

Drugo poluvrijeme:

46. minuta - Vrućina slijeva vraća loptu Posavcu koji puca s 10-ak metara, no lopta je pogodila u blok braniča Birkirkare na gol liniji.

49. minuta - Nova prilika za Maltežane. Slavenov vratar izašao je daleko s gola, no pokušaj loba Comvaliusa srećom je otišao preko gola.

56. minuta - Vojnović prsima spušta loptu za Vručinu koji sam kreće prema vratima Birkirkare, no vratar Borg još jednom spašava mrežu.

60. minuta - Slobodan udarac za Maltežane s 30-ak metara. Tabone puca, no neprecizno.

Prva izmjena za Slaven - izlazi Vojnović, ulazi Delić

78. minuta - Delić puca s 14 metara, no pogađa u blok, točnije u leđa braniča Birkirkare.

82. minuta - Delić nakon proigravanja Posaveca sam izlazi pred vratara Birkirkare, no nije bio precizan.