Trica Hoffenheima

Bayern razbio HSV i gurnuo ga prema drugoligašima: Hat-trick Lewandowskog

Hamburški klub jedini je koji nikad nije ispao iz Bundeslige, ali to će se ovog proljeća promijeniti.

U susretu 26. kola Bundeslige Bayern je na Allianz Areni pobijedio HSV sa 6:0 uz tri gola poljskog napadača Roberta Lewandowskog.

Bavarci su rutinski odradili posao i pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon prvih 20 minuta igre i vodstva 3:0. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Robert Lewandowski (12, 19, 90-11), dva gola je zabio Franck Ribery (8, 81), a među strijelce se upisao i Arjen Robben (55). Lewandowski je u 86. minuti promašio kazneni udarac.

VIDEO - BAYERN - HSV 6:0

Hoffenheim je uvjerljivo pobijedio Wolfsburg 3:0, a ovoga puta Andrej Kramarić se nije upisao među strijelce. Golove za Hoffenheim zabili su Schulz (18), Gnabry (77) i Guilavogui (80-ag), a hrvatski reprezentativac je igrao do 66. minute.

Augsburg je na gostovanju pobijedio Hannover 3:1, dok su Hertha i Freiburg odigrali 0:0.

Na ljestvici vodi Bayern sa 66 bodova, Schalke je drugi sa 46 bodova, dok je na trećem mjestu Borussia Dortmund sa 42 boda i utakmicom manje.