Island ne posustaje

Bale pred očima Beniteza srušio Belgiju, BiH se vratila u igru za EURO

Veliki korak ka povijesnom prvom plasmanu na jedno veliko natjecanje napravili su Islanđani koji su kod kuće slavili protiv Češke s 2-1 u dvoboju dvije prvoplasirane selekcije skupine A.

Česi su poveli preko Dočkala, no Islanđani su preokrenuli i pobjedom sada vode u skupini s velikim izgledima da odu u Francusku.

Nizozemska je slavila kod Latvije s 2-0, a prvi zgoditak je tek u 67. minuti postigao Georginio Wijnaldum, da bi četiri minute kasnije Luciano Narsingh postavio konačan rezultat. I Turci su se jako mučili protiv žilavih Kazahstanaca, a do pobjede su došli tek u 83. minuti kada je Arda Turan pogodio mrežu domaćina na asistenciju Buraka Yilmaza.

Island vodi s 15 bodova, Češka ima 13, Nizozemska je treća s 10, a Turska ima 8 bodova.

Slično kao Islanđani, i Velšani su napravili ogroman korak ka EURU nakon domaće pobjede nad Belgijom (1-0). Pobjednički zgoditak za Velšane postigao je njihov najbolji igrač Gareth Bale.

Njegovo i slavlje reprezentacije s tribina je pratio i novi trener Real Madrida Rafael Benitez. Belgija je tako nakon gotovo godine dana i utakmice protiv Argentine na Svjetskom prvenstvu doživjela prvi poraz.

BiH je u Zenici slavila protiv Izraela s 3-1, a junak dvoboja bio je Edin Višća koji je postigao dva zgoditka. Izraelci su postigli prvi zgoditak na utakmici, a u strijelce se na ovoj utakmici upisao i Edin Džeko. Cipar je slavio kod Andore s 3-1.

U ovoj skupini vodi Wales s 14 bodova, Belgija ima 11, Cipar i Izrael po 9, a BiH 8 bodova.

U utakmicama H skupine kvalifikacija za EURO 2016 Bugarska je na Malti slavila s 1-0, dok su u Oslu Norveška i Azerbajdžan odigrali bez pogodaka, 0-0.

Azerbajdžanci, koje vodi Robert Prosinečki, nisu poraženi u Norveškoj, te su tako pomogli i hrvatskoj reprezentaciji. Unatoč velikoj nadmoći, Norvežani nisu uspjeli pobijediti, pa su sve dalje od prve pozicije u skupini nakon što su Hrvatska i Italija odigrali u Splitu 1-1.

Bugari su na gostovanju protiv Malte promašili penal u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a u 56. minuti Ivelin Popov je pogodio za pobjedu koja Bugare ostavlja u igri za treće mjesto.

Hrvatska vodi u skupini s 14 bodova, Italija je druga s 12, Norveška je na 10, a Bugarska na 8 bodova.

SKUPINA A

KAZAHSTAN - TURSKA 0-1 (Arda Turan 83)

ISLAND - ČEŠKA 2-1 (Aron Gunnarsson 60, Kolbeinn Sigthorsson 76/Borek Dočkal 55)

LATVIJA - NIZOZEMSKA 0-2 (Georginio Wijnaldum 67, Luciano Narsingh 71)