Bit će pakleno

Arsenal i Manchester City prvi polufinalisti FA kupa

Topnici i Građani nisu imali problema, opravdali su ulogu favorita.

Nogometaši Arsenala očekivano su se plasirali u polufinale FA Kupa. Oni su na svom terenu s uvjerljivih 5:0 (1:0) svladali petoligaša Lincoln City.

Gosti su uspijevali držati 0:0 sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena, ali tada je Walcott (45+1) ipak uspio dovesti topnike u vodstvo, da bi u nastavku Giroud (53), Waterfall (58-ag), Sanchez (72) i Ramsey (75) postavili rezultat na konačnih 5:0.

Ranije u subotu polufinale je osigurao i Manchester City gostujućom pobjedom protiv Middlesbrougha od 2:0 (1:0). City je poveo već u 3. minuti preko Davida Silve, a prolazak je potvrdio Sergio Aguero golom za konačnih 2:0 u 67. minuti.

U nedjelju je na programu londonski okršaj Tottenhama i trećeligaša Millwalla dok će Chelsea i Manchester United svoj susret odigrati u ponedjeljak.

Polufinalni ogledi igrat će se na Wembleyju 22. i 23. travnja.