važna pobjeda

VIDEO Argentinci uzvratili Čileancima za poraz u finalu Copa Americe

Viceprvak svijeta slavio je u gostima kod aktualnog prvaka Južne Amerike...

U najzanimljivijem susretu 5. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji igranom u četvrtak Argentina je kao gost u Santiagu svladala Čile sa 2-1 (2-1).

U "reprizi" prošlogodišnjeg finala Copa Americe na istom stadionu Argentinci su uzvratili Čileancima za poraz nakon 11-eraca pobjedom do koje su stigli preokretom, a sva tri pogotka postignuta su u prvih pola sata utakmice. Čile je poveo preko Felipea Gutierreza (11), no Angel di Maria (20) i Gabriel Mercado (25) vrlo su brzo osigurali prednost Argentini koju je gostujući sastav uspio sačuvati do kraja.

Argentina je ovom pobjedom preskočila Čile na ljestvici, sada je četvrta s osam bodova, a Čile šesti sa sedam. Na SP će se izravno plasirati prve četiri reprezentacije nakon 18 odigranih kola, dok će peta u dodatne kvalifikacije protiv pobjednika Oceanijske zone.

Izuzetno važnu pobjedu na gostovanju kod Bolivije u La Pazu ostvarila je Kolumbija koja je slavila s 3-2 (2-0). Gosti su u prvom poluvremenu opravdali ulogu favorita i poveli preko Jamesa Rodrigueza (10) i Carlosa Bacce (40). No, početkom nastavka domaći su uspjeli poravnati golovima Juana Carlosa Acrea (49-11m) i Alejandra Chumacera (62).

Taj je rezultat stajao sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Edwin Cardona (90+2) postigao vrlo važan pogodak za Kolumbiju koja je sada sedma sa sedam bodova, dok je Bolivija deveta s tri.

Vodeći Ekvador je u Quitu odigrao 2-2 (1-1) protiv Paragvaja, a i u toj je utakmici važan pogodak postignut u sudačkoj nadoknadi. Domaći su poveli preko Ennera Valencije (20), no gosti su preokrenuli preko Darija Lezcana (38, 59) i rezultat 1-2 je stajao do druge minute sudačke nadoknade kada je Mena (90+2) poravnao na konačnih 2-2. Ekvador sada ima 13 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Urugvaja, dok je Paragvaj treći s osam bodova.

U posljednjem susretu večeri Peru i Venezuela su odigrali 2-2. Peru je osmi s četiri boda, dok je posljednjoj Venezueli ovo prvi bod.

Peto kolo će u noći s petka na subotu u Recifeu zaključiti Brazil i Urugvaj. Uoči tog susreta Brazil je peti sa sedam bodova, dva manje od drugog Urugvaja.

Južnoameričke kvalifikacije za SP 2018., 5. kolo:

Bolivija - Kolumbija 2-3 (Acre 49-11m, Chumacero 62 / James 10, Bacca 40, Cardona 90+2)

Ekvador - Paragvaj 2-2 (E. Valencia 20, Mena 90+2 / Lezcano 38, 59)

Čile - Argentina 1-2 (F. Gutierrez 11 / Di Maria 20, Mercado 25)

Peru - Venezuela 2-2 (Guerrero 61, Ruidiaz 90+4 / Otero 32-11m, Villanueva 58)