Copa America

Argentina se bez Messija osvetila Čileu za poraz u finalu prošle godine

Argentinska nogometna reprezentacija je noćas i bez svoje najveće zvijezde Lionela Messija pobijedila Čile sa 2-1 u svojoj prvoj utakmici na Copa America.

Godinu dana nakon finala Copa America 2015 u koje jme Čile slavio nakon izvođenja jedanaesteraca (0-0, 4 1), Argentina se osvetila. Argentinski izbornik Gerardo Martino je odlučio odmarati Messija koji je umoran od duge sezone u Španjolskoj i to je prvi put da je zvijezda argentinske reprerezenatcije ostala na klupi od 2007.

Argentina je povela u drugom poluvremenu u 51. minuti kada je Angel Di Maria zabio gol, a osam minuta kasnije je Ever Banega povećao na 2-0. Jedini gol za Čile zabio je Jose Fuenzalida u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Argentina igra u petak protiv Paname koja je u utakmici ranije iznenadila Boliviju sa 2-1. Dvostruki strijelac za Panamu bio je Blas Pérez koji je suparničku mrežu zatresao u 11. minuit i u 87. Juan Arce je izjednačio za Boliviju u 52. minuti, ali je Pérez 35 minuta kasnije donio pobjedu svojoj momčadi.

Ponedjeljak:

Argentina - Čile 2-1 (Angel Di Maria 51, Ever Banega 59/Jose Fuenzalida 90+3)

Panama -Bolivija 2-1 (Blas Perez 11,87/Juan Carlos Arce 54)

Nedjelja:

Meksiko -Urugvaj 3-1 (Alvaro Pereira 4og, Rafael Marquez 85, Hector Herrera 90+2/ Diego Godin 74)

Jamajka -Venezuela 0-1 (Josef Martinez 15)