Što mu je bilo u glavi?

Na FFC 17 priredbi u Opatiji dobili smo dva nova prvaka.

Napomena: Zbog ograničenih prava prikazivanja, videa mogu gledati isključivo posjetitelji s hrvatskom IP adresom. Hvala na razumijevanju.

Pokrajac poražen tehničkim nokautom nakon dvije minute!

Teške kategorije FFC-a dobile su svoje prve nositelje pojasa. Prvi teškaški MMA prvak je Nizozemac Dion Staring koji je slavio protiv Ricca Rodrigueza u kontroverznoj borbi. Preživio je Amerikanac brutalni 'front kick' u bradu, no nakon 'knockdowna' se nekako uspio vratiti u život.

A onda se u pauzi nakon druge runde dogodio događaj o kojem će se pričati u borilačkom svijetu. Rodriguez se jednostavno odšetao iz ringa nakon čega je Staring zbog predaje proglašen pobjednikom. Navodno je bio iznerviran dosadnom borbom, no to ne može biti nikakvo opravdanje.

Dorijan Ilić ekspresno je došao do sedme pobjede u karijeri. Razoran 'ground and pound' bio je previše za Mađara Petera Rozmaringa kojim je poražen tehničkim nokautom nakon svega 59 sekundi.

Brestovac prvak u kick-boksu

Večeras smo saznali i FFC teškaškog prvaka u kick-boksu. To je očekivano postao naš Mladen Brestovac koji je lakoćom tehničkim nokautom svladao nedoraslog protivnika iz Poljske Wieslawa Kwasniewskog.

Sada Hrvatska ima kick-boks osvajače pojasa u FFC-u u poluteškoj (Igor Jurković) i teškoj kategoriji (Mladen Brestovac).

FFC 17 je bio ujedno i Futures Finale pa smo tako dobili pobjednike za 2014. godinu. Njih desetoro u oba dijela programa osvojili su ugovor za nastup na FFC eventima kroz sljedeću godinu.

Kick-boks:

Meč za prvaka: Mladen Brestovac (CRO) pobijedio Wieslawa Kwasniewskog (POL) - tehnički nokaut