Makedonci u zadnjoj minuti

Lazarov i društvo pobijedili svjetske viceprvake!

Makedonci su pred 2000 navijača u Varaždinu kreirali prvu veliku senzaciju dosadašnjeg svjetskog prvenstva. Porazili su u tijesnoj završnici Poljake, koji su prije prvenstva najavljivali i pohod na zlatnu medalju.

Prvo poluvrijeme završilo je 16–15 za Makedoniju. Niti jedna reprezentacija nije imala osjetniju prednost, igralo se klasičnih gol za gol.

Ukoliko smo složni i ukoliko 'ginemo' jedan za drugog na terenu možemo napraviti velike stvari.

- Lazarov
No, onda kreće golmanski show Angelova i Szmala koji su početkom drugog poluvremena zaključali svoja vrata. Prvi strijelac nakon dva kola i dalje je nastavio u svom stilu, Kiro Lazarov vukao je sve konce makedonskih napada.

U 51. minuti Makedonija je vodila 25:20, no kako obično biva u 'ludoj' skupini C Poljaci se vraćaju iz mrtvih i minutu prije kraja poravnavaju na 29:29.

Golom Alushovskog u zadnjoj minuti Makedonija je došla do druge pobjede u grupi, koja im daje solidne izglede za prolazak dalje iz skupine C.

'Još jučer sam najavio da ćemo dati sve od sebe i da ćemo ostaviti srce na terenu. Ova pobjeda nad vice-prvacima je senzacija i pokazala je da ukoliko smo složni i ukoliko 'ginemo' jedan za drugog na terenu možemo napraviti velike stvari. Sada se treba odmoriti i prikupiti snagu za sljedeće utakmice i napraviti još veću senzaciju i plasirati se u drugi krug,' rekao je Kiril Lazarov koji je Poljskoj postigao čak 13 pogodaka.