Čudo u Zadru

Partizan slavio prerano: Evo kako je Zadar osvetio Cibonu i 'Kecmana'!

U 14. kolu regionalne ABA lige Zadar je kreirao pravu senzaciju...

Košarkaši Zadra upisali su u 14. kolu regionalne ABA lige vrijednu pobjedu. Na domaćem su parketu u napetoj završnici svladali favorizirani Partizan 80:78 u napetoj završnici kakve se ne bi postidjele ni jače lige.

Naime, prvo je Zadar Delaševom tricom četiri sekunde prije kraja došao u vodstvo 77:75, da bi gosti pozvali minutu odmora i odmah zatim zabili tricu (Bertans) za njihovo vodstvo 78:77. Uslijedila je Zadrova minuta odmora, a akcija koju je nacrtao trener Ante Nazor još će se dugo prepričavati. Izveli su košarkaši Zadra sekundu prije kraja loptu sa strane, alley-oopom pronašli Travisa koji zabija koš te dodatnim bacanjem potvrđuje pobjedu svoje momčadi!

Najbolji u redovima Zadra bio je Bariša Krasić sa 14 ubačaja, dok je kod gostiju prvo ime bio Vladimir Lučić sa 15 pogodaka.

Nakon 14 odigranih kola Zadar ima omjer 6-8, a Partizan 9-5.

Dodajmo da na utakmici nije bilo ni Partizanovih pristaša Grobara, niti generala Ante Gotovine, ali je u Višnjiku bio suspendirani trener Beograđana Duško Vujošević. (Agencija VLM)