Drugo kolo ABA lige

Zadar doživio težak poraz u Crnoj Gori

Nakon domaće 71:67 pobjede protiv Szolnokija na otvaranju sezone u ABA ligi, košarkaši Zadra odigrali su i utakmicu 2. kola u kojoj nisu bili tako uspješni.

Naime, poraženi su na gostovanju kod Budućnosti 90:68 u utakmici koja je bila jednosmjerna ulica od početka do kraja.

Već nakon prve četvrtine sastav iz Podgorice vodio je +10 (24:14), a na poluvrijeme se otišlo s +17 (46:29). U nastavku Zadrani nisu uspjeli spustiti prednost domaćina, štoviše ona je nastavila rasti.

U sljedećem kolu koje se igra već u subotu Zadar u hrvatskom derbiju dočekuje Cedevitu.

ABA liga, 2. kolo:

Budućnost - Zadar 90:68

Radnički - Široki 75:55

Szolnoki - MZT Skoplje 81:69

Redoslijed: 1. Radnički 2-0, 2. Szolnoki 1-1, 3. MZT Skoplje 1-1, 4. Široki 1-1, 5. Zadar 1-1...6. Cedevita 1-0 (-1)...13. Cibona 0-1...