Wolvesi umalo prosuli +34

VIDEO Warriorsi i dalje ne znaju za poraz, od Hrvata igrao samo Hezonja

Košarkaši Minnesote ostvarili su vrijednu 117-107 u Atlanti i tako zadržali stopostotan učinak na gostovanjima (4-0), dok su aktualni prvaci Golden State Warriorsi svladali Detroit 109-95 za osmu uzastopnu pobjedu u novoj sezoni i ostali su jedina su neporažena momčad u NBA ligi.

Nesvakidašnju utakmicu odgrali su Atalanta Hawksi i Minnesota Timberwolvesi, u kojoj je domaća momčad uspjela dohvatiti zaostatak od 34 koša, ali su gosti završnom serijom 11-0 ipak stigli do pobjede.

Minnesota je u prvom poluvremenu ubacila čak 72 poena, a Atlanta samo 42. U 26. minuti rezultat je bio 81-47 za Timberwolvese, nakon čega je uslijedio jedan od najvećih povrataka u povijesti NBA lige, koji ipak neće završiti u analima.

Domaća momčad je u samo deset minuta, odnosno do kraja treće četvrtine, uspjela minus s 34 svesti na samo devet poena, dobivši to razdoblje s 37-12. Kad je do kraja utakmice ostalo tri minute i 25 sekundi, Atlanta je stigla do svog prvog vodstva na utakmici (107-106). No, na tome je i ostalo. Andrew Wiggins je nanizao sedam poena, a s crte za slobodna bacanja precizni su bili Ricky Rubio i Karl-Anthony Towns te su Timberwolvesi serijom 11-0 zadržali niz nepobjedivosti u ovoj sezoni na gostovanjima (4-0).

Wiggins je u pobjedu ugradio učinak karijere od 33 koša, Minnesotin novak Towns pridružio se sa 17 poena i 12 skokova, a po 13 koševa ubacili su Zach LaVine i Kevin Martin. Ricky Rubio je ubacio 10 poena i podijelio osam asistencija. Atlanti u pokušaju izbjegavanja drugog domaćeg poraza nije pomoglo 24 poena i devet asistencija Jeffa Teaguea te 22 koša, šest asistencija i pet skokova Paula Millsapa.

Orlando je do posljednjih šest minuta bio u igri za pobjedu u Indianapolisu, ali su Pacersi završnom serijom 19-3 stigli do uvjerljive pobjede (97-84), ponajviše zahvaljujući Paulu Georgeu koji je od svojih 27 koševa čak 19 ubacio u prvoj četvrtini, ali je postigao tricu za vodstvo 83-81, nakon koje za Magic više nije bilo povratka. George je uz 27 poena imao i sedam asistencija, dok je George Hill uz 23 koša ugrabio sedam skokova. Strijelce Orlanda predvoio je Evan Fournier s 21 košem, dok je Victor Oladipo ubacio 15 uz sedam skokova.

Mario Hezonja je u igri proveo nešto manje od 14 minuta (13:56) te za to vrijeme postigao dva koša uz šut iz igre 1-4, za tricu 0-2, a imao je i dva skoka i dvije asistencije.

Prvaci iz Oaklanda ne posustaju čak ni onda kad Stephen Curry nije raspucan i ubaci 'samo' 22 koša, uz šut 7-18. No, i to je bilo dovoljno za pobjedu nad Detroitom od 109-95, osmu ove sezone za Warriorse, jer su u pomoć kapetanu priskočili drugi. Klay Thompson je bio prvi strijelac s 24 koša, Andre Iguodala je ubacio 13 poena, a Harrison Barnes 12, dok je Draymond Green uz šest poena imao 10 skokova i devet asistencija. Reggie Jackson i Stanley Johnson su sa po 20 koševa svaki predvodili strijelce Pistonsa.

San Antonio je s uvjerljivih 106-88 prošao gostovanje u Sacramentu, uz 24 poena Kawhija Leonarda. Tim Duncan (11 poena, 14 skokova) i LaMarcus Aldridge (16 poena, 9 skokova) dobili su borbu u reketu protiv DeMarcusa Cousinsa (21 koš, šut 5-20, 12 skokova). Raspoloženi Marco Belinelli (17 poena, 5 asistencija) i Omri Casspi (16 koševa) nisu uspjeli nadoknaditi brojne promašaje suigrača iz početne petorke (šut 16-48) i spriječiti sedmi ovosezonski poraz Kingsa od kojih su u Zapadnoj konferenciji lošiji samo neprepoznatljivi New Orleans Pelicansi (0-6).

Najneizvjesniju bitku vodili su u Staples Centeru domaći LA Clippersi i Memphis Grizzliesi. Završilo je 94-92 za momčad pod vodstvom Doca Riversa, a u posljednjih 13 sekundi utakmice postignuto je čak 13 koševa, svih 13 s crte za slobodna bacanja. Clippersi su tu borbu dobili sa 7-6, a time i s terena otišli kao pobjednici.

Blake Griffin je postigao 24 koša uz 12 skokova, ali je u završnici ključnu ulogu imao J. J. Reddick koji je pogodio tricu za vodstvo 87-86 te potom realizirao tri bacanja za 90-86. Reddick je sa 16 poena bio drugi strijelac momčadi. Chris Paul je ubacio 14 koševa, a DeAndre Jordan uz 13 poena, pokupio 12 skokova i podijelio četiri blokade. Goste je s 26 koševa, devet skokova i četiri asistencije predvodio Zach Randolph, Marc Gasol je ubacio 18 poena, a Mike Conley 16.

Nikola Mirotić je s 20 poena i 10 skokova bio najbolji igrač Bullsa u uvjerljivoj gostujućoj Chicaga 111-88 pobjedi nad Philadelphijom za koju je 'rookie Jahlil Okafor imao 21 koš i 15 skokova. Sixersi (0-7) su uz Brooklyn Netse (0-7) momčad s najlošijim učinkom i jedna od tri koja još nema pobjedu u novoj sezoni.

Iako je Damian Lillard ubacio 30 koševa, a Portland imao još petoricu dvoznamenkastih strijelaca, Denver je uspio obraniti domaći teren i stići do pobjede 108-104. 'Rookie' Emmanuel Mudiay imao je ključnu ulogu u završnici, kad je blokadom zaustavio jedan prodor Lillarda te pogodio na drugoj strani za 104-100 i još dva bacanja za konačnih 108-104, čime je došao do 18 koševa. J. J. Hickson je ubacio 19 poena uz 13 skokova, a Kenneth Faried 17 koševa za pobjednike.