Čudesna četvrtina

VIDEO Uživajte: Je li ovo najluđih 12 minuta u povijesti košarke?

Petak je u NBA ligi obilježio fenomenalni bek šuter Golden State Warriorsa.

Klay Thompson je na utakmici Golden State Warriors - Sacramento Kings ispisao povijesti srušivši čitav niz rekorda u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Warriorsi su na domaćem parketu u Oaklandu slavili sa 126:101 prvenstveno zahvaljujući čudesnom Thompsonu. Od ukupno 52 koša čak 37 ih je postigao u trećoj četvrtini! U toj dionici igre imao je perfektan šut iz igre (13/13, trice 9/9), izludio je igrače Sacramenta i dobio ovacije navijača u Oracle Areni.

Njegov učinak u cijeloj utakmici posebno dobiva na težini ako se zna da je gotovo trećinu utakmice prosjedio na klupi. Naime, na parketu je proveo 32 minute i 49 sekundi, uz ukupni šut iz igre 16/25 (trice 11/15), a pogodio je devet od 10 slobodnih bacanja. Također, imao je i pet asistencija, četiri osvojene lopte te po dva skoka i dvije blokade...

U sjeni fantastičnog Thompsona ostale su druge utakmice koje su se igrale u noći s petka na subotu. Nama najzanimljiviji dvoboj igrao se u Miamiju gdje je domaći Heat porazio Indiana Pacerse 89:87. Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež za Indianu je odigrao 20 minuta i ostao bez poena (promašio je četiri šuta za tricu).

4. Utah 15 28 .349 15 1/2
5. Minnesota 7 35 .167 23