Ovo je skandalozno!

Trener Crvene zvezde imao show u Zagrebu - bacao se po podu!

Preko 90 koševa od svake momčadi u puna dva sata igre, glavne zvijezde Larina izbora na tribinama, plesači capoeire u poluvremenu...

Imali su gledatelji, među njima i ministar Jovanović, što za vidjeti u teško izborenoj pobjedi Cedevite nad Crvenom zvezdom (96:91). No, akrobacije je izvodio i trener gostiju Svetislav Pešić. Dvije minute prije kraja, kod 90:89, njegovom su igraču Omaru Thomasu suđeni koraci na što se on bacio na leđa, zavaljao po parketu i samovoljno izašao iz dvorane.

''Doživio sam nokaut! Ovo suđenje je bilo skandalozno nepoštivanje momčadi koja daje svoj maksimum!'', bjesnio je kasnije Pešić na sudački trojac Javor (SLO), Lepetič (MNE) i Kralj (BiH).

Inače, 33 prekršaja napravila je njegova momčad, 30 domaćini, kao i 37, odnosno 39 slobodnih bacanja.

''Suci, umjesto da omoguće svima iste uvjete, na nama rade eksperimente. Ugrožena je regularnost natjecanja!''

Puno hvale za suce nije imao ni Dražen Anzulović.

''Od četiri dosuđena prekršaja Draperu dva nisu postojala, što bih ja trebao reći? No, ima Pešić pravo u puno stvari'', rekao je Zula i dodao kako mu je u pobjeda protiv Beograđana, 15. u 19 utakmica, najdraža ove sezone.

Najbolji kod Cedevite bili su Vedran Vukušić s 20 i Marino Baždarić s 18 koševa. (Agencija VLM)