Puno slobodnih bacanja

Cedevita u gruboj utakmici uspjela pobijediti Crvenu Zvezdu!

U zaostaloj utakmici 17. kola košarkaške ABA lige, zagrebačka Cedevita slavila je na svom parketu protiv beogradske Crvene zvezde "boljim izvođenjem slobodnih bacanja" rezultatom 96-91...

Bila je to jedna gruba utakmica u kojoj je Cedevita napravila 30, a Zvezda 33 prekršaja. Shodno s tim, zagrebački su košarkaši čak 39 puta bili na liniji slobodnog bacanja, dok su igrači beogradskog sastava bili dva puta manje (37).

Prvo poluvrijeme proteklo je u vodstvu gostiju koji su na poluvrijeme otišli s prednošću od 45-42. Nastavak je donio puno bolju igru igrača Cedevite, ali srbijanski sastav se nikako nije dao slomiti.

U posljednju minutu utakmice ušlo se s neriješenim rezultatom 89-89, te je od tog trenutka Cedevita do kraja susreta ubacila sedam poena, svih sa crte slobodnog bacanja.

Najbolji u redovima domaćeg sastava bio je Vedran Vukušić sa 20 postignutih poena (8-9 za dva, 4-7 s linije slobodnog bacanja) i četiri skoka, dok je kod gostiju Omar Thomas bio najefikasniji s 23 koša i 10 skokova.

Na ljestvici je i dalje izraelski Maccabi nedodirljiv s 18 pobjeda i tek jednim porazom, dok je Cedevita na drugom mjestu s odličnih 15 slavlja i svega četiri izgubljena susreta.