ABA liga

Split izgubio od lidera, Široki šokirao Partizan

Košarkaši Splita ipak nisu na svom parketu uspjeli zaustaviti najbolju momčad dosadašnjeg dijela regionalne ABA lige. Igokea je Split napustila s pobjedom 68-60...

No, nisu imali gosti lagani put do pobjede koja se očekivala od njih. Nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj je Igokea stisnula u obrani, te je u tih 10 minuta Split postigao samo devet poena.

Potom je u nastavku Igokea podigla prednost na deset poena, ali je Split ipak do kraja prijetio. U pravu šansu za preokret ipak nije došao, ali je pao uz skupo prodanu kožu.

Najbolji su kod Splita bila dva Filipa, Krušlin i Kraljević, a obojica su postigli po 14 poena.

Nakon što je Krka iznenadila i pobijedila u Zagrebu Cibonu, još su veći šok pripredili igrači Širokoga koji su pobijedili na svom parketu Partizan sa 87-80. Sa 21 poenom je Široki do velike pobjede vodio Marko Šutalo. Hrvatski košarkaš Željko Šakić je dodao 16, uz četiri skoka, dok je Karlo Vragović postigao osam poena. (TS)