ABA liga

Krka porazila Cibonu u Draženovom domu

U 17. kolu regionalne ABA lige košarkaši Cibone izgubili su u Zagrebu od Krke 86-78. To je čak 11. ovosezonski poraz zagrebačkog sastava u ovom natjecanju...

Cibona je loše startala u utakmicu, da bi krajem druge četvrtine i početkom treće uspjela doći do preokreta. Tako su "vukovi" početkom drugog poluvremena imali 10 koševa viška (51-41) i činilo se da susret ulazi u mirne vode. No serijom bezpotrebnih pogrešaka Cibonini igrači vraćaju Krku u igru, te se u posljednju dionicu ulazi sa 61-60 za goste iz Novog Mesta.

Prednost je Krka uspjela i očuvati i doći do sedme gostujuće pobjede. Za istu su najzaslužniji Domen Lorbek s 22 koša, 4 skoka i 3 asistencije, Smiljan Pavič sa 15 koševa i 11 skokova, te Jaka Klobučar sa 14 koševa. Bivši igrač Zadra Jakov Vladović zabio je 13 koševa uz 7 asistencija za goste.

Kod ujednačene Cibone također su četvorica igrača zabila dvoznamenkast broj koševa. Marin Rozić zabio je 11, a Dario Šarić, Andrija Žižić i Smush Parker po 10 koševa.

Podsjećamo, i u prvoj međusobnoj utakmici u sezoni Krka je dobila Cibonu, a tada je bilo 69-67 u Novom Mestu. (TS)