'Čudesan igrač'

Španjolci oduševljeni: Mlada hrvatska zvijezda briljira u dresu Barce!

Druga košarkaška momčad Barcelone u nedjelju je na svom parketu uz izvrsnu partiju 17-godišnjeg Marija Hezonje došla do prve pobjede u novoj sezoni španjolske druge lige...

Slavili su domaći košarkaši 88-78 protiv Alicantea, jednog od favorita natjecanja, u dvoboju drugog kola, a mladi je Dubrovčanin briljirao s 26 ubačenih poena.

Za dva je gađao 8-12, za tricu 2-6, a učinku je dodao dva skoka, asistenciju, dvije osvojene i četiri izgubljene lopte. Sve to za samo 23 minute na parketu.

Jedino što mu se može prigovoriti tri su načinjene osobne pogreške u samo četirima uvodnim minutama posljednje četvrtine, zbog kojih je šest minuta prije kraja morao iz igre s pet penala.

"Hezonja je sve prisutne zaprepastio svojom spektakularnom igrom. Ima košarkaški savršene fizičke predispozicije a pokazuje da može pogoditi s bilo kojeg dijela parketa i na bilo koji način", izvještaj je na relevantnome španjolskom košarkaškom news-portalu Tubabasket, a biranim riječima o Hezonji piše i katalonski sportski dnevnik El Mundo Deportivo:

"Barça je ljetos napravila dobar posao dovođenjem Ante Tomića i Nathana Jawaija, no možda najbolji od svih potpisani je sedmogodišnji ugovor s talentiranim Hrvatom, vjerojatno najboljim europskim košarkašem svoje generacije."

Treba spomenuti da je mladi Dubrovčanin zasjenio 29 godina starijega legendarnog Amerikanda Darryla Middletona, koji igra za Alicante i u 47. godini života. Pretprošlog je proljeća, nastupivši za Valenciju, postao najstariji košarkaš u Endesa ligi.

U trećoj je četvrtini Hezonja nizao koš za košem. Zaključio ju je s 13 poena. Nastupio je jučer 200 centimetara visoki bek-šuter prvi put u legendarnoj Blaugrani u jednoj natjecateljskoj utakmici. (TS)