Sjajni Pierce odveo Boston do pobjede

Zahvaljujući nezaustavljivom Paulu Pierceu u posljednjoj četvrtini utakmice, aktualni NBA prvaci Boston Celticsi uspjeli su na svom parketu svladati Toronto Raptorse s 94:87.

Pierce je čak 22 od svojih 36 koševa postigao u posljednjoj četvrtini, uključujući i šest zaredom kojima je od rezultata 84-84 svoju momčad doveo u vodstvo 90-84 i to 34 sekunde prije kraja.

Kevin Garnett dodao je 21 ubačaj i 10 skokova za Celticse, dok je Raptorse, koji su početkom drugog poluvremena imali i 15 poena prednosti (57-42), predvodio Jermaine O'Neal (23, 11 skokova). Hrvatski reprezentativac Roko-Leni Ukić nije dobio priliku zaigrati protiv aktualnih prvaka.

Sjajnu predstavu u završnici utakmice pružio je i Dwayne Wade koji je predvodio Miami Heat do 99-94 pobjede protiv New Jersey Netsa. Wade je 14 od svoja 33 koša ubacio u posljednje četiri i pol minute igre, te zaostatak svoje momčadi od 10 koševa pretvorio u konačnu pobjedu od pet. Kod Netsa najbolji je bio Kinez Jianlian Yi (24, 10 skokova).

Phoenix Sunsi teško su na svom terenu nadvisili Memphis Grizzliese sa 107-102 postigavši posljednjih sedam pogodaka na utakmici i to u završne 43 sekunde. Leandro Barbosa, koji je ušao s klupe i postigao 27 koševa (16 u četvrtoj četvrtini), ubacio je ključnu tricu za vodstvo 103-102, dok je "rookie" u sastavu Grizzliesa O.J. Mayo, koji je postigao 33 poena (19 u četvrtoj četvrtini), 6.9 sekundi prije kraja promašio pokušaj za tricu kojom bi izjednačio na 105-105.

Zahvaljujući izvrsnom učinku igrača s klupe Portland Trail Blazersi su kao gosti svladali Orlando Magic sa 106-99. Klupa Blazersa je nadigrala klupu Magica sa 40-12. Najefikasniji u sastavu Portlanda bili su Brendon Roy (27), Steve Blake (20) i Travis Outlaw (20), dok Magicu nisu bili dovoljni niti odlični Hidayet Turkoglu (35) i Dwight Howard (29, 19 skokova).

Indiana Pacersi su na svom parketu svladali Oklahoma City Thunder sa 107-99. T.J. Ford (24, 10 asistencija) najbolji kod pobjednika, a Kevin Durant (37) kod poraženih.