Pohvale i Radoševiću

Sjajna večer Tomića i Bogdanovića, Barca i dalje savršena!

Košarkaši Barcelone su i dalje jedina momčad u Euroligi koja savršeno obavlja sve zadatke. Ovog četvrtka upisali su sedmu pobjedu (doma protiv Lietuvos Rytasa 90-66) u isto toliko susreta...

Lietuvos Rytas se čak dobro držao do početka drugog poluvremena. Pri odlasku na odmor Litavci su čak i vodili (45-42), ali su u drugom dijelu upali u opasnu zamku Barcelone. Domaći su košarkaši nezaustavljivo trpali gostujući koš i na kraju je završilo uz čak +34. Recimo da je u zadnjoj četvrtini litavska momčad ubacila tek - šest poena.

Ante Tomić bio je jedan od najboljih na parketu. Odigrao je 23 minute, ubacio 17 poena uz sedam skokova, te imao po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. No, ono što moramo naglasiti jest 100-postotni šut iz igre (7 od 7), uz 3-4 s linije slobodnih bacanja.

S 24 poena je prvi strijelac Barcelone bio Juan Carlos Navarro. Prvi strijelac gostiju je bio Hrvat - Leon Radošević. Odigrao je ukupno tek 17 minuta, ali je ubacio 14 poena. Iz igre je Radošević gađao 6-9, uz 2-3 s linije slobodnih bacanja.

Bez ikakvih problema je Unicaja, sastav Jasmina Repeše, pobijedila na domaćem parketu Prokom. Bilo je "tvrdih" 63-48.

Hrvatski košarkaši su bili prosječni, pa je tako Luka Žorić za 16 minuta ubacio osam poena, a imao je i četiri skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Iz igre je gađao 3-7, uz 2-2 za jedan. Krunoslav Simon je postigao četiri poena za 25 minuta, uz dva skoka i asistencije. Nije puno pucao (1-2 za dva, 0-1 za tri i 2-2 s linije slobodnih bacanja).

Fenerbahçe je u ogledu 7. kola skupine A Eurolige na domaćem parketu protiv Union Olimpije. Bilo je 85-68 za tursku momčad.

Sva je neizvjesnost, ako je uopće postojala i prije ogleda, isparila nakon prve dvije četvrtine. Na odmor je Fenerbahçe otišao sa 17 poena prednosti (43-26), te je mogao posve komotno odigrati u nastavku u kojem su Ljubljančani održali takvu razliku.

Bojan Bogdanović bio je prvi strijelac u pobjedničkom sastavu, pa je tako zabio 19 poena suparniku. Imao je Bogdanović uz to dva skoka, a gađao je: 6-10 za dva poena, 1-4 za tri, te 4-5 s linije slobodnih bacanja. (TS)