Moglo je biti i gore

Raspad nakon odlaska Bože: Cedevita teško poražena u Milanu!

Pravi su debakl doživjeli košarkaši Cedevite u 7. kolu Eurolige iako se nakon prvog poluvremena dvoboja protiv Armani Milana nije činilo da će biti tako. No, na kraju je domaćin slavio 75-60...

U prvoj utakmici nakon ostavke trenera Božidara Maljkovića Zagrepčane je vodio Jakša Vulić. I nisu jedini hrvatski predstavnici u Euroligi izgledali loše u prvih 20 minuta, štoviše na veliki su odmor otišli s minimalnom prednošću 37-36. Priključak su držali i najvećim dijelom treće četvrtine - tri minute prije kraja te dionice bilo je samo 49-45 za Milano.

No, tada se dogodio neobjašnjivi pad u igri Cedevite i domaći su košarkaši serijom 12-1 otišli na velikih 61-46, te praktički zaključili priču. Bourousis, Fotsis i Basile su zatrpali koš Zagrepčana u tom razdoblju, a potonuće Vulićeve momčadi se nastavilo i na početku posljednje četvrtine. Raspoloženom Bourousisu se priključio i Langford i prednost Talijana je rasla sve do +22 (75-53) u jednom trenutku. Cedevita je u samoj završnici tek ublažila poraz.

Ioannis Bourousis je zaključio ogled s 11 koševa, 12 skokova i dvije asistencije, Antonis Fotsis je dodao 15, a Keith Langford 11 poena. Kod Cedevite je prvo ime bio Miro Bilan s 15 koševa i devet skokova.

Cedeviti je ovo bio peti poraz u sedam utakmica u skupini C, čime je umanjila izglede za plasman u Top 16.

U drugoj utakmici skupine Olympiacos je u Pireju pomeo Anadolu Efes sa 75-53. Europske prvake je sa 17 koševa i šest uhvaćenih lopti predvodio Kostas Papanikolaou, dok je Jamon Lucas s 15 poena bio najefikasniji kod gostiju iz Istanbula. Naš Stanko Barać je nakon oporavka od ozljede odigrao četiri i pol minute za Efes što je iskoristio za jedan poen i jedan skok. (TS)