Obrambeno odlični

Repeša: Imamo šest pobjeda u Europi, to je veliki posao

U četvrtak su košarkaši Unicaje u Malagi pobijedili poljski Prokom 63-48 u ogledu 7. kola skupine B Eurolige. Došla je time momčad koju vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša do šeste pobjede u Europi...

''Tih šest pobjeda je veliki posao koji smo obavili. Omogućava nam da posao do kraja odradimo u ležernijem ritmu. Naravno, ozbiljnost je i dalje ono što tražim, fokus i pokušaj da dobijemo sve do kraja, ali situacija nam je sada daleko lakša'', rekao je Repeša nakon pobjede protiv poljske momčadi.

''Dobra je stvar što smo u ovom ogledu zadržali energiju kod svih košarkaša. Mislim da nitko nije igrao više od 25 minuta, te je i to dobitak u ovoj utakmici. Obrambeno smo odigrali odlično cijelu utakmicu. U napadačkom smislu je moglo biti mnogo bolje, ponekad smo se gubili i brzo rješavali situacije, ali kompletno sam ipak zadovoljan'', završio je Repeša.

Podsjetimo da su hrvatski košarkaši Unicaje bili prosječni u četvrtak, pa je tako Luka Žorić za 16 minuta ubacio osam poena, a imao je i četiri skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Iz igre je gađao 3-7, uz 2-2 za jedan. Krunoslav Simon je postigao četiri poena za 25 minuta, uz dva skoka i asistencije. Nije puno pucao (1-2 za dva, 0-1 za tri i 2-2 s linije slobodnih bacanja). (TS)