Impresivni i nezaustavljivi

Prezentacija moći: Pogledajte prvi nastup popularnog Dream Teama

U Las Vegasu su u četvrtak košarkaški reprezentativci Sjedinjenih Američkih Država, popularni Dream Team, pobijedili Dominikansku Republiku 113-59 u prvome pripremnom nastupu za OI u Londonu...

Kevin Durant bio je najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 24 koša, od čega je 21 zabio u prvom poluvremenu i to za samo 13 minuta provedenih na parketu. Trice je pritom gađao 5-6.

U prvoj su postavi trenera Mikea Krzyzewskog startale dvije najveće zvijezde, LeBron James i Kobe Bryant. Odigrali su manje od 20 minuta svaki. James je zabio sedam, a Bryant samo četiri koša.

Drugi je najbolji strijelac bio Philadelphijino nisko krilo Andre Iguodala s 18 koševa, dok je Carmelo Anthony dodao 13.

Nastupio je i prvi izbor ovogodišnjeg drafta Anthony Davis, koji je u momčad upao nakon ozljede Blakea Griffina. Odigrao je sjajni mladi centar i više nego solidno: za nepunih deset minuta ubacio je devet poena uz šut 3-4. Jedan od njih bila je trica.

Vodstvo su Amerikanci odgovorno dizali od početka do kraja utakmice ne posustajući niti na trenutak u visokom ritmu igre, ofenzivnom jednako kao i defenzivnom. Rezultat po četvrtinama kretao se ravnomjernom progresijom: 26-12, 24-15, 29-14 i 34-18.

Za primjer obrambene učinkovitosti Amerikanaca, najbolji igrač u redovima Dominikanske Republike, centar Atlanta Hawksa Al Horford, gađao je iz igre 1-12!

Iduću utakmicu Dream Team igra u ponedjeljak protiv Brazila u Washingtonu, nakon čega Amerikance čekaju europske provjere protiv Velike Britanije, Argentine i Španjolske. (TS)