Pobjeda bez neizvjesnosti

Povijesni uspjeh Zadra, pokoren Turk Telekom

Gečevski, Stipčević i društvo dohvatili su Final Eight Eurokupa nakon što su u susretu petog kola J skupine u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku pobijedili turski Turk Telekom 94:86 (31:20, 25:20, 18:24, 20:22).

Zadrane je samo pobjeda vodila na završni turnir osam najboljim momčadi Eurokupa koji će se od 2. do 4. travnja održati u Torinu. I domaćin je od prve minute krenuo čvrsto i agresivno. Zadrani su nakon prve dionice imali 11 koševa viška, a do poluvremena i plus 16. U nastavku utakmice gosti su zaprijetili, no Zadar je uspio sačuvati prednost.

Najzaslužniji za zadarsku pobjedu bili su Desmond Farmer sa 23 koša, Todor Gečevski sa 20 koševa i 4 skoka, te Rok Stipčević sa 15 koševa. Turk Telekom su predvodili Michael Wright (21) i Erwin Dudley (20).

Zadar je tako tek drugi put u posljednjih 20 godina ušao među osam najboljih u jednom europskom natjecanju. U sezoni 2002/03 Zadrani su predvođeni Arijanom Komezecom i Dinom Rađom stigli do četvrtfinala ULEB Kupa, današnjeg Eurokupa, a prije toga 1989. godine su igrali polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Bravo Zadrani, ili kako Tornado voli zapjevati: Igraj Zadre volim te...