breaking news !: Strani mediji se raspisali o Hrvatskoj: Ustavni sud blokirao Milanoviću put za sastavljanje vlade, ali kad bi mu to uspjelo...
Igrali i Delaš i Radošević

Popović junak Žalgirisove pobjede kod Lietuvosa

Litavski košarkaški klub Žalgiris ostao je uz Prienai jedini neporažen u novoj sezoni tamošnje LKL lige. Momčad Marka Popovića i Marija Delaša slavila je s 90-79 kod Lietuvos Rytasa Leona Radoševića...

Nekadašnji derbi Litve koji to danas nije, završio je laganom pobjedom Žalgirisa koji je manjih problema imao samo u prvih 10-ak minuta utakmice. Lietuvos Rytas dobio je prvu četvrtinu s 26-20, a nakon toga izgubio sve tri s ne manje od tri poena razlike.

Marko Popović bio je najbolji pojedinac susreta s 20 poena i tri asistencije. Popović je na parketu proveo 24 mintue, a iz igre je gađao 5-6 za dvicu i 2-5 za tricu, dok je s linije slobodnog bacanja bio stopostotan s 4-4.

Delaš je igrao čak 18 i pol minuta, a to je iskoristio za tek dva koša, jedan skok i dvije asistencije. Kod poraženog je sastava Radošević također ubacio dva poena uz jednu asistenciju za devet minuta na parketu.

Pobjedom je Žalgiris došao na omjer pobjeda i poraza 4-0, dok je Lietuvos upisao prvi poraz, te je sada na omjeru 3-1. (TS)