Peti 'triple-double' Chrisa Paula

Playmaker New Orleans Hornetsa Chris Paul zabio je 27 koševa, uz 15 asistencija, 10 skokova i čak 7 ukradenih lopti i time ostvario svoj peti 'triple-double' sezone u pobjedi svoje momčadi nad Philadelphijom 101-86.

Paul je izvrsnu pomoć imao u Predragu Stojakoviću koji je zabio 26 koševa (trice 6/11). Poražene 76-erse, kojima je ovo tek drugi poraz u zadnjih deset utakmica, predvodio je Thaddeus Young s 22 koša.

Shaquille O' Neal bio je najefikasniji košarkaš Phoenix Sunsa u njihovom gostujućem slavlju kod Washington Wizardsa 103-87. Zabio je gorostasni centar 29 koševa (šut za dva 10/14, sl. bacanja 9/10), uz osam skokova za 36 minuta na parketu. Amare Stoudamire je u 25. ovosezonsku pobjedu Sunsa (u 43 utakmica) zabio 22 koša uz 15 skokova, dok je Steve Nash upisao 14 koševa i 15 asistencija.

Domaće Wizardse, kojima je ovo čak 35. poraz sezone (u 44 utakmice) i deseti u posljednjih 12 utakmica, predvodili su Caron Butler s 28 i Antawn Jamison s 27 koševa.

U domaćoj pobjedi Miami Heata nad Atlanta Hawksima 95-79 najefikasniji čovjek utakmice bio je Dwayne Wade s 35 koševa. Miami je utakmicu dobio kvalitetnom obranom, a u prvom poluvremenu Atlanti je dopustio tek 27 koševa. Kod gostiju je najviše zabio Joe Johnson, 19 koševa.

New York Knicksi su u svom Madison Square Gardenu došli do prve pobjede nad Houston Rocketsima nakon 2004. godine. Knicksi su slavili 104-98 predvođeni Nateom Robinsonom s 19 i Wilsonom Chandlerom s 18 koševa. David Lee ugradio je u pobjedu Knicksa 17 koševa i 13 skokova.

Kod gostiju, koji su drugu uzastopnu utakmicu igrali bez ozlijeđenog kineskog centra Minga (koljeno), najviše je zabio Tracy McGrady, 20 koševa.

Rezultati:

Washington – Phoenix 87-103 (Butler 28k / O'Neal 29k, 8s, Stoudamire 22k, 15s)

Miami – Atlanta 95-79 (Wade 35k / Johnson 19k)

New York – Houston 104-98 (Robinson 19k, Lee 17k, 13s / McGrady 20k, Scola 16k, 12s)

New Orleans – Philadelphia 101-86 (Paul 27k, 10s, 15a, Stojaković 26k / Young 22k)

Oklahoma City – New Jeresy 94-85 (Durant 18k / Lopez 18k, 7s)

Milwaukee – Minnesota 83-90 (Sessions 18k / Jefferson 23k, 10s)

LA Clippers – Portland 88-113 (Thornton 23k / Roy 33k)