Real Madrid uvjerljiv

PAO slavio u Beogradu, Efes poražen sa zvukom sirene

Tricom sa zvukom sirene košarkaši Anadolu Efesa izgubili su gostovanje 3. kola Eurolige (skupina B). Brose Baskets je slavio 88:86.

Time su se njemačka i turska momčad izjednačile po omjeru (2:1) u skupini koju predvodi madridski Real s tri startne pobjede.

Hrvatski košarkaši Zoran Planinić i Stanko Barać solidno su odradili posao u sastavu Anadolu Efesa. Planinić je za 23 minute ubacio osam poena uz sedam asistencija, ali je imao i tri izgubljene lopte. Gađao je 1-3 za dva poena, 1-2 za tri i 3-4 s linije slobodnih bacanja.

Barać je, pak, igrao 14 minuta i za to je vrijeme ubacio sedam poena uz jednu asistenciju. Iz igre je gađao 3-4 uz 1-3 s linije slobodnih bacanja.

Madridski Real je ostvario još jednu impozantnu pobjedu. S 93:74 u Madridu je pao Armani Milano, a opet je sjajan u dresu Reala bio Nikola Mirotić. Ubacio je 19 poena i imao šest skokova, ali i savršenu šutersku večer (5-5 za dva, 1-1 za tri i 6-6 za jedan). Dontaye Draper je u Realu odigrao 12 minuta bez šuta. No, upisao je dvije asistencije, jednu ukradenu i tri izgubljene lopte.

U skupini D je Maccabi na gostovanju pobijedio Lokomotiv Kubanj s uvjerljivih 73:58. Hrvatski košarkaš Kruno Simon je za domaćina postigao tri poena i to su bili prvi poeni na utakmici. Igrao je Simon 13 minuta, te je još imao dva skoka i jednu asistenciju. Gađao je 1-3 za tri poena i promašio je jedan šut za dva. Joe Ingles je predvodio Maccabi do slavlja s 14 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Najneizvjesnija je bila utakmica u Beogradu gdje je Panathinaikos nakon produžetka pobijedio Crvenu zvezdu 90:86. Cijelu je utakmicu vodio domaćin, a onda su Grci okrenuli rezultat u završnici i propustili slaviti unutar 40 minuta. No, nadoknadili su sve u produžetku.

Roko Ukić je odigrao 19 minuta bez koša (0-1 trica), a upisao je po skok, asistenciju i ukradenu loptu. Prvo ime susreta je bio Nikos Pappas s 24 poena.

Euroliga, 3. kolo:

skupina B:

Real Madrid - Armani Milano 93:74

Brose Baskets - Anadolu Efes 88:86

Redoslijed: 1. Real Madrid 3-0, 2. Anadolu Efes 2-1, 3. Brose Baskets 2-1, 4. Žalgiris 1-2, 5. Armani Milano 1-2, 6. Strasbourg 0-3.

skupina C:

Zielona Gora - Montepaschi Siena 73:65

Redoslijed: 1. Olympiacos 3-0, 2. Unicaja 2-1, 3. Bayern 2-1, 4. Galatasaray 1-2, 5. Zielona Gora 1-2, 6. Montepaschi Siena 0-3.

skupina D:

Lokomotiv Kubanj - Maccabi 58:73

Crvena zvezda - Panathinaikos 86:90, produžetak

Redoslijed: 1. Maccabi 2-1, 2. Panathinaikos 2-1, 3. Kutxa Laboral 2-1, 4. Lokomotiv 2-1, 5. Lietuvos Rytas 1-2, 6. Crvena zvezda 0-3.