Warriorsi i dalje gaze

Odličan doprinos Bogdanovića s klupe, luda završnica u Philadelphiji

Osam zanimljivih utakmica odigrano je noćas u NBA ligi, a nastupio je i hrvatski dvojac Bojan Bogdanović i Damjan Rudež...

Bogdanović je u redovima Brooklyn Netsa ponovno krenuo s klupe, te je uvelike pridonio uvjerljivoj 114-87 pobjedi nad Charlotte Hornetsima. Bogdanović je za 19 minuta na parketu upisao 12 poena, šest skokova, te po jednu asistenciju i blokadu. Iz igre je uputio šest šuteva, od čega je pogodio četiri (sve za tri poena).

Najefikasniji je u redovima Netsa bio Joe Johnson, koji je završio susret s 22 koša, sedam skokova i tri asistencije.

Indiana Pacers našeg Rudeža upisala je i 17. poraza ove sezone, ovoga puta kod kuće od Portland Trail Blazersa. Bilo je 95-85 za goste, a Rudež je pritom zaigrao 12 minuta, no bez značajnijeg učinka. Promašio je oba šuta, a upisao je dvije ukradene i jednu izgubljenu loptu. Portland je do pobjede predvodio LaMarcus Aldridge s 19 poena i 14 skokova.

Golden State Warriorsi upisali su i 15. uzastopnu pobjedu kada su u Teksasu sa 105-98 bili bolji od Dallas Mavericksa. Najduži je to niz nepobjedivosti u klupskoj povijesti Golden Statea, a do istog ga je u Dallasu predvodio Stephen Curry koji je upisao 29 koševa i osam asistencija.

Warriorsi su riješili pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu kada su nakon 24 minute imali prednost 66-44. Kod domaćina je najbolji pojedinac bio Monta Ellis s 24 koša i pet asistencija.

Memphis je do 19. pobjede u sezoni (četiri poraza) protiv najlošije momčadi lige (Philadelphije) stigao nakon nevjerojatne završnice i partije Michaela Conleyja. On je praktički samostalno odveo Grizzliese u produžetak serijom trica u samoj završnici. Memphis je u posljednju četvrtinu ušao s minusom od 12 poena, a u posljednju minutu s -6. Conley je sve to poništio i sa zvukom sirene, te odrazom s jedne noge pogodio tricu za dodatnih pet minuta utakmice.

U produžetku je stavio još jedan šut za tri poena i donio Memphisu drugu uzastopnu pobjedu nakon produžetaka u svega dvije večeri!

Spomenimo i sjajnog Michael Carter-Williamsa na suprotnoj strani, koji je upisao 16 poena, 11 skokova i 11 asistencija, odnosno triple-double.

Drugu večer zaredom susret su igrali Orlando Magic i Atlanta Hawks, a ovoga puta je momčad s Floride upisala pobjedu. Nakon poraza večer ranije 87-81 Orlando je noćas slavio rezultatom 100-99. Tobias Harris je upisao 20 poena, šest skokova i pet asistencija, a Nikola Vučević 18 koševa i 11 skokova.

Spomenimo još iznenađenje večeri koje je priredio Milwaukee Bucks, koji je sa 111-106 pobijedio Los Angeles Clipperse. Brandon Knight je predvodio domaćine do pobjede s 22 poena, četiri skoka i pet asistencija.