Najbolji Smith

Novo slavlje Cedevite: U Zagrebu pao i Bilbao!

Košarkaši Cedevite uspješno su obranili domaći parket, te su u ogledu 6. kola skupine B Eurocupa pobijedili španjolski Bilbao Basket 89:79.

Vrlo izjednačena je bila utakmica hrvatskog i španjolskog predstavnika, pa je tako obje prve četvrtine Cedevita dobila sa samo poenom prednosti (na poluvrijeme se otišlo sa 47:45 za domaćina). U nastavku se Cedevita ipak uspjela odlijepiti, otišla je na iznad šest-sedam poena razlike, te je na kraju slavila bez dramatične završnice.

Cedevita se ovom pobjedom izjednačila s klubom iz Bilbaa na ljestvici (omjer 4-2).

Najbolji je kod Cedevite bio Nolan Smith koji je ubacio 13 poena uz četiri asistencije. Tomislav Zubčić je dodao 11 poena uz šest skokova, a Ante Delaš deset poena uz po tri skoka i dodavanja.

Na drugoj je strani Hrvat Zoran Vrkić ubacio dva, a Fran Pilepić jedan poen.

Eurocup, 6. kolo skupine B:

Cedevita - Bilbao 89:79

Redoslijed: 1. Oldenburg 4-1 (-1), 2. Cedevita 4-2, 3. Bilbao Basket 4-2, 4. Dinamo Sassari 3-2 (-1), 5. Chalon 1-4 (-1), 6. Spirou Charleroi 0-5 (-1).