Bojan je 'vruć'

VIDEO Još jedna odlična večer Bogdanovića, ali Netsima to nije pomoglo

Bojan Bogdanović je drugu utakmicu zaredom bio najbolji strijelac utakmice, ali njegovih 26 koševa za nešto manje od 29 minuta u igri nisu bili dovoljni za pobjedu Brooklyn Netsa u Chicagu, gdje su domaći Bullsi slavili sa 118-102.

Nakon što je u noći

s utorka na srijedu Philadelphiji ubacio 44 koša

i izjednačio rekord legendarnog Dražena Petrovića, Bojan Bogdanović je i na gostovanju Brooklyna u United Centeru bio pokretačka snaga u igri Netsa. Međutim, njegova je momčad pala u preveliki rezultatski zaostatak u prvom poluvremenu da bi to uspjela nadoknaditi u nastavku. Bullsi su u 21. minuti imali +24 (49-25) i imali pobjedu u džepu ostavivši goste na samo 37 koševa u prve dvije četvrtine.

No, Netsi se nisu predali i u trećoj dionici ubacili jednak broj poena kao u prve dvije (37-24) te smanjili zaostatak uoči posljednje četvrtine na samo pet koševa. Bojan Bogdanović je trećoj četvrtini ubacio 11 od svojih 26 koševa, no Netsi su ostali bez velikog preokreta, iako su u posljednje četiri minute ušli s minusom od sedam koševa (96-103). Hrvatski reprezentativac je uz 26 koševa u dvoboju protiv Bullsa imao pet asistencija i tri skoka.

Otkako je Tony Brown preuzeo vođenje momčadi od Lionela Hollinsa, a Joe Johnson napustio Netse, Bojan Bogdanović je dobio puno više napadačke slobode, što se vrlo dobro vidi na njegovoj statistici. U osam utakmica koje je Brooklyn odigrao u ožujku Bogdanović je na prosjeku od 18 koševa, uz 42 posto šuta za tricu. Usporedbe radi, u 37 ovosezonskih utakmica pod vodstvom bivšeg trenera Bojan je bio na prosjeku od 9,5 koševa i na 32,6 posto šuta za tricu.

Uz Bogdanovića u momčadi Netsa zapažen je učinak u United Centeru imao Thaddeus Young sa 16 koševa i 14 skokova, a Donald Sloan je ubacio 13 poena. Momčad Bullsa, koja je u čast dana Sv. Patrika nastupila u zelenim dresovima, predvodili su Doug McDermott s 25 koševa i Jimmy Butler s 22 poena i sedam asistencija. Chicago je treću utakmicu zaredom bio bez prvog centra Paua Gasola koji ima problema s upalom desnog koljena.

Chicago (34-33) je ostvario važnu pobjedu u nastojanju da se nađe među osam momčadi u Istočnoj konferenciji koje će sudjelovati u ovogodišnjem doigravanju. Bullsi drže osmo mjesto, a najbliži konkurenti su mu Detroit (34-34) i Washington (33-35), dok je Indiana (36-32) na sedmom mjestu u blagoj prednosti, unatoč sinoćnjem domaćem porazu u produžetku 94-101 od Toronta.

Bila je to rezultatski najuzbudljivija utakmica večeri u kojoj su prevagu na stranu Raptorsa donijeli Kyle Lowry i DeMar DeRozan, obojica ubacivši po 28 poena. Lowry je ubacio osam, a DeRozan četiri koša u produžetku koji je Toronto dobio 16-9. No, kad su Raptorsi u pitanju ovu će utakmicu pamtiti i centar Bismack Biyombo koji je uz 16 koševa imao čak 25 skokova, čime je postao novi klupski rekorder po broju uhvaćenih lopti na jednoj utakmici. Paul George i George Hill su sa po 18 koševa bili najbolji strijelci Pacersa.

Raptorsi (46-21) su u igri za startni 'broj 1' na Istoku, a Cleveland im bježi za dvije pobjede (48-19). No, iza leđa vodećeg dvojca velika je gužva, jer su četiri momčadi unutar jedne pobjede: Atlanta (40-29), Boston (39-29), Charlotte (39-29), Miami (39-29).

Stoga veliku težinu ima pobjeda Hornetsa 109-106 na gostovanju kod Heata. Charlotte je nakon Golden Statea i San Antonija momčad s najviše pobjeda nakon All-Star utakmice, a u Miamiju su do 15. trijumfa u posljednjih 18 utakmica stigli nadoknadivši 15 koševa zaostatka (30-45) s polovice druge četvrtine. Charlotte je već do poluvremena došao do preokreta serijom 24-7 za vodstvo 54-52, a domaćim košarkašima nije pomoglo ni to što su ubacili 33 koša u posljednjoj četvrtini.

Charlotte su do pobjede predvodili Kemba Walker (21 koš, 7 skokova, 7 asistencija), Al Jefferson (21 koš, 10 skokova) i Nicolas Batum (19 poena, 7 asistencija, 5 skokova). Luol Deng je ubacio 22 koša za Miami, a Slovenac Goran Dragić je završio dvoboj sa 16 poena, osam asistencija i sedam skokova.