Utakmica karijere

VIDEO Čudesni Bogdanović izjednačio rekord Dražena Petrovića!

Najbolji hrvatski košarkaš u noći s utorka na srijedu pružio je najbolju partiju u dosadašnjoj karijeri.

Nevjerojatna 44 poena ubacio je Bojan Bogdanović u pobjedi svojih Brooklyn Netsa protiv Philadelphia 76ersa (završilo je 131:114).

Bogdanović je na parketu proveo 37 minuta i sedam sekundi tijekom kojih je ima šut iz igre 17/27 (trice 4/9), a pogodio je šest od sedam slobodnih bacanja. Uz to je imao i osam skokova te je upisao dvije asistencije.

Zanimljivo je kako je ovo najefikasnije izdanje jednog igrača Netsa nakon što je Deron Williams postigao 57 koševa 4. ožujka 2012., a ujedno je i najbolja partija otkako su se preselili u Brooklyn.

Trener oduševljen: Bojan je odigrao strašno

"Otvorio sam utakmicu s nekoliko slobodnih bacanja i koševa iz kontri. U prvoj četvrtini postigao sam 15 ili 17 koševa, ne znam točno, ali shvatio sam tad da je ovo velika prilika da postavim svoj rekord u NBA ligi. Pokušao sam doći i do 50 poena, ali sam promašio nekoliko šuteva u nizu pa je i 40 izgledalo vrlo dobro", izjavio je poslije utakmice Bogdanović s čijim je učinkom bio oduševljen i trener Brooklyna Tony Brown:

"Bilo je trenutaka kad sam ga postavljao na četvorku. To ne radimo često, ali sad smo imali priliku isprobati. Strašna utakmica, dao nam je poticaj kad nam je trebalo."

Ish Smith je utakmicu otvorio s tricom, ali su Netsi nakon toga zabili sljedećih sedam koševa i nisu više ispuštali vodstvo. Brooklyn je vodio sa 32:15 nakon prve četvrtine, a Bogdanovićevo polaganje 2:45 minute prije kraja druge četvrtine dalo je Netsima prednost od 63:40. 76ers-i su došli na 71:51 na poluvremenu, ali su Netsi stvorili najveću prednost od čak 24 koša, 84:60, nakon Lopezovog šuta 7:45 minuta do kraja. Philadelphia je došla na 15 koševa zaostatka nakon slobodnog bacanja Hollisa Thompsona 1:16 minuta do kraja treće četvrtine i na početku zadnjeg dijela utakmice gubila je sa 100-83.

Zadnju su četvrtinu 76ers-i otvorili serijom od 16:8 i došli na 108:99 nakon Thompsonovog polaganja nešto više od osam minuta do kraja. Netsi su nakon toga pogodili četiri koša i više nisu vodili s razlikom manjom od 11 koševa.

Sean Kilpatrick je dodao 19 koševa, Brook Lopez 18 i 10 skokova, a Thaddeus Young 14 koševa i 16 skokova. Isaiah Canaan je predvodio 76ers-e sa 20 pogodaka, dok su Nerlens Noel, Ish Smith i Nik Stauskas svaki ubacili po 18 koševa.

I Dražen je za Netse zabio 44

Ne samo da je s ova 44 koša Bogdanović debelo nadmašio svoj rekordni učinak u NBA ligi (dosad je to bilo 28 poena protiv Orlanda 15. travnja prošle godine) već se izjednačio s Draženom Petrovićem.

Draženu su 44 koša također rekord, a postigao ih je nekoliko mjeseci prije tragične smrti, protiv Houston Rocketsa, također u dresu Netsa koji su tada bili klub sa sjedištem u New Jerseyju.

Orlando Magic je sa 116:110 pobijedili Denver Nuggetse zašto je najzaslužniji Jason Smith koji je zabio 25 koševa i ugrabio 13 skokova. Od toga je 15 koševa i osam skokova upisao u zadnjoj četvrtini nakon što je Denver izbrisao zaostatak od čak 18 koševa na početku tog zadnjeg dijela utakmice. Najučinkovitiji kod Orlanda je bio Evan Fournier sa 30 postignutih pogodaka, dok je Victor Oladipo ubacio 23.

Mario Hezonja je u 14:12 minuta koliko je proveo na terenu zabio dva koša uz tri asistencije i dva skoka. Fournier je nosio Magic kroz prve tri četvrtine u kojima je zabio 27 od 30 koševa. Kod Denvera je čak sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak, ali nisu našli načina za pobjedu nad Magicom, posebno u zadnjoj četvrtini. Gary Harris je bio najbolji sa 18 koševa, Will Barton je zabio 15, a Nikola Jokić i Emmanuel Mudiay svaki po 14.