veliko pojačanje

Cleveland u euforiji: Uoči revanša protiv Warriorsa vratio se Irving

Novi hrvatski okršaj u NBA ligi pripao je Damjanu Rudežu čija je Minnesota Timberwolves bila bolja od Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića...

U "hrvatskom" okršaju u NBA ligi Minnesota Timberwolvesi Damjana Rudeža bili su bolji od Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića sa 100-85, dok je Orlando Marija Hezonje izgubio od Atlanta Hawksa sa 100-103.

Bojan Bogdanović je u porazu svoje momčadi odigrao 37:03 minute, a zabio je 13 koševa uz tri skoka i dvije asistencije. Damjan Rudež je u minutu i 35 sekundi koliko je proveo na terenu upisao samo jedan skok za Minnesotu.

Karl-Anthony Towns je predvodio Timberwolvese s 24 poena i 10 skokova. Gorgui Dieng je dodao 20 koševa uz također deset skokova, Andrew Wiggins 16 koševa, a Ricky Rubio je upisao 15 asistencija. Kod Brooklyna najbolji je strijelac bio Brook Lopez s 20 koševa, 12 skokova i pet asistencija. Za Netse je ovo peti uzastopni poraz.

Atlanta Hawksi su bili od divizijskih rivala Orlando Magica sa 103-100, a Mario Hezonja je u porazu svoje momčadi odigrao 6:54 minute i uz 4 koša upisao jedan skok i jednu ukradenu loptu. Kyle Korver je za Atlantu zabio 19 koševa, od čega 13 u zadnjoj četvrtini, uključujući i tricu za izjednačenje u zadnjoj minuti. Korver je zabio četiri trice u zadnjoj četvrtini i šest na utakmici. Mike Scott je ubacio 15 koševa, a Al Horford i Jeff Teague svaki po 14.
Magic je predvodio Nik Vučević s 20 poena i 11 skokova. Evan Fournier je zabio 17 koševa, a Elfrid Payton 14 uz šest asistencija i pet ukradenih lopti.

Chris Bosh je zabio 29 koševa, Hassan Whiteside 22 uz 11 skokova, a Miami Heat je slavilo protiv Portland Trail Blazersa sa 116-109. Dwyane Wade je utakmicu završio sa 18 koševa i sedam asistencija za Miami koji je u jednom trenutku utakmice gubio 12 koševa, a na poluvremenu imao zaostatak od deset koševa.

Luol Deng i Gerald Green su svaki zabili po 17 koševa. U redovima Portlanda najbolji je bio Damian Lillard sa 32 postignuta poena uz devet asistencija. CJ McCollum je dodao 20 koševa, a Al-Farouq Aminu 16. Trail Blazersi su vodili sa 62-52 na poluvremenu, ali su onda u nastvaku utakmcie nadigrani sa 64-47.

Cleveland Cavaliersi su sa 108-86 bili bolji od Philadelphia 76ersa. LeBron James je za pobjedu zabio 23 koša, a Matthew Dellavedova 20, od čega su četiri trice. Nerlens Noel je ubacio 15 koševa uz 12 skokova za Sixerse.

Priča večeri je povratak Kyrieja Irvinga na parket nakon šest mjeseci izbivanja s parketa zbog operacije koljena. U povratku na parketu Irving je upisao 12 poena, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Susret je otvorio šutem 0-5 no kada je prva lopta ušla Irving je izgledao sjajno. Proveo je svega 17 minuta na parketu što je sasvim dovoljno s obzirom na tako dugu stanku.

Podsjetimo, Cleveland je lani izgubio NBA finale od Golden State Warriorsa s 4:2, no pritom je igrao cijelu seriju bez Kevina Lovea i pet utakmica bez Irvinga. Na sami Božić te će dvije momčadi odigrati međusobni ogled u Oaklandovoj Oracle Areni, u kojoj još nijedna gostujuća momčad nije slavila.

Milwaukee Bucksi su u gostima od početka studenog izgubili 12 utakmica zaredom, ali su sinoć konačno upisali pobjedu na tuđem terenu. Khris Middleton je zabio 11 od ukupno 26 koševa u zadnjoj četvrtini, a Greg Monroe je pogodio polaganje 20.6 sekundi prije kraja i Milwaukee je pobijedio Phoenix Sunse sa 101-95. Ericu Bledsoeu je blokiran pokušaj polaganja 7.9 sekundi koji bi izjednačio rezultat, a Middleton je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih pet sekundi. Bledsoe i T.J. Warren su predvodili Sunse sa po 18 koševa svaki.

Rajon Rondo je postigao 19 pogodaka i upisao 13 asistencija, što mu je četvrti uzastopni double-double i 13. ove sezone, a Sacramento Kingsi su slavili protiv Toronto Raptorsa sa 104-94. Rudy Gay je ubacio 19 koševa za Kingse, dok je DeMar DeRozan bio najučinkovitiji kod Raptoprsa sa 28 poena.

New Orleans Pelicansi su zahvaljujući Anthonyju Davisu, koji je zabio 27 koševa uz šest skokova i četiri bloka, pobijedili Denver Nuggetse sa 130-125. Tyreke Evans i Jrue Holiday su svaki zabili po 21 koš. Kod Nuggetsa najbolji strijelac bio je pričuva Will Barton koji je uz 32 koša, najviše u karijeri, upisao i 10 skokova.