veliki preokret celticsa

Golden State pregazio Indianu, Šarić slavio s Philadelphiom

Uzbudljivo je bilo noćas na NBA parketima gdje smo vrlo malo vidjeli hrvatske košarkaše...

Košarkaši Philadephije svladali su na svom terenu Miami sa 101-94 i tako stigli do četvrte ovosezonske pobjede u NBA ligi, u kojoj je hrvatski reprezentativac Dario Šarić ubacio jednu tricu i imao četiri skoka.

Šarić je utakmicu započeo na klupi za pričuve, a na parketu je proveo svega 17 minuta. Trener Brett Brown s vremena na vrijeme odmori svoje mlade snage, pogotovo kada odigraju dvije, tri utakmice zaredom s povećom minutažom. Šarić nije izgubio povjerenje, već je jednostavno za ovu utakmicu "pošteđen".

Orlando je poražen na gostovanju kod Milwaukeeja sa 89-93, a hrvatski košarkaši u dresu gostiju ponovno nisu imali zapaženu ulogu. Damjan Rudež je za pet minuta promašio dvije trice, a Mario Hezonja nije ulazio u igru. Ni Dragan Bender nije sudjelovao u gostujućem 101-106 porazu kod Washingtona.

Čini se da su Hezonja i Bender ostali i bez te skromne minutaže koju su imali na startu sezone, dok je Rudež doslovno na "minimalcu". Nadamo se da će u budućnosti biti više minuta za naše mlade nade.

U noći s ponedjeljka na utorak osmu pobjedu zaredom ostvarili su aktualni NBA doprvaci Golden State Warriorsi koji su sa 120-83 slavili na gostovanju kod Indiane. No, LA Clippersi su zadržali vodstvo u Zapadnoj konferenciji svladavši na domaćem terenu Toronto sa 123-115.

Od ostalih utakmica izdvojimo veliki preokret Boston Celticsa, koji su na početku posljednje dionice gubili 13 razlike u gostima kod Minnesote Timberwolves, no u konačnici su slavili s 99:93 (31:12 u posljednjoj četvrtini).