porazi marija i bojana

VIDEO LeBron James 'popio' brutalnu blokadu od 'rookieja'

Noćašnje utakmice u NBA ligi obilježila je monstruozna blokada na najboljem igraču svijeta LeBronu Jamesu...

Hrvatski košarkaški reprezentativci Bojan Bogdanović i Mario Hezonja sa svojim su klubovima Brooklyn Netsima i Orlando Magicom pretrpjeli nove poraze u NBA ligi. Netsi su na svom terenu izgubili od Detroit Pistonsa sa 100-105, a Magic na gostovanju kod San Antonio Spursa sa 92-107, uz loš šuterski učinak naših košarkaša. Bogdanović je za osam koševa šutirao sa 33 posto (3-9), a Hezonja je do svoja četiri poena stigao uz 25 posto (2-8) uspješnosti.

Netsi su izgubili još jednu tijesnu završnicu, u posljednje dvije minute ušlo se s rezultatom 98-98, te se još jednom pokazalo kako nemaju igrača za ključne situacije. Najbolji kod Pistonsa, koji su ovom pobjedom skočili na sedmo mjesto Istočne konferencije s omjerom 26-23, bio je Andre Drummond sa 21 poenom i 18 skokova, dok domaćima, koji su pali na omjer 12-37, od puno pomoći nije bilo 27 ubačaja Brooka Lopeza. Bogdanović je na parketu proveo 24:58 minuta i šutirao 1-5 za dva, te 2-4 za tricu, a ostvario je i tri skoka.

Nakon poraza od prvaka Golden State Warriorsa, kojim je prekinut njihov niz od 13 uspjeha, i Cleveland Cavaliersa prije samo neki dan Spursi su se vratili pobjedama rutinski svladavši Magic u svojoj dvorani. Odličnu utakmicu odigrao je LaMarcus Aldridge koji se zaustavio na 28 poena, Patty Mills je dodao 22 kod pobjednika, dok su Nikola Vučević sa 20 koševa i 10 skokova, te Victor Oladipo sa 19 poena bili najefikasniji kod Magica.

Večer nakon utakmice karijere protiv Bostona, kojemu je ubacio 17 koševa, Hezonja u San Antoniju nije imao svoj dan. U igri je proveo 29:00 minuta pogodivši dva od šest šuteva za dva i promašivši oba pokušaja za tricu, sakupio je dva skoka i jednu asistenciju. Spursi su s omjerom 40-8 na vrhu skupine Southwest i drugom mjestu Zapada iza nedostižnih Warriorsa (44-4), a Magic je pao na 21-26 i sve je dalje od doigravanja.

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi nakon punih šest godina i 10 uzastopnih poraza napokon su uspjeli kao gosti pobijediti Indiana Pacerse, a za 111-106 slavlje bilo im je potrebno dodatnih pet minuta. Pacersi su imali priliku pobijediti bez produžetka, ali u posljednjem napadu Monta Ellis nije uspio pogoditi obruč.

U dodatnih pet minuta ključni igrač bio je Kyrie Irving koji je šest od svojih 25 poena postigao u produžetku, a standardno dobar bio je LeBron James sa 24 koša i 12 skokova. Kod Pacersa najučinkovitiji su bili George Hill sa 23 i Jordan Hill sa 17. Cavsi su na vrhu Istoka sa 35-12, dok su Pacersi pali na osmo mjesto sa 25-23.

Spomenimo i blokadu Mylesa Turnera, novajlije koji je u samoj završnici utakmice blokirao LeBrona Jamesa. Publika u Indianapolisu je eruptirala, baš kao i komentatori. No, 'kralj' je ipak imao posljednju riječ na kraju utakmice s dva ubačena slobodna bacanja s kojima je zapečatio sudbinu Pacersa.

Vodeći sastav skupine Northwest Oklahoma City Thunder uvjerljivo je na svom terenu svladao Washington Wizardse sa 114-98 uz još jednu odličnu predstavu Russell Westbrooka. On je sa 17 koševa, 13 skokova i 11 asistencija ostvario drugi uzastopni "triple-double", a to mu je ujedno i četvrti takav učinak u posljednjih 10 utakmica, sedmi ove sezone, te 26. u karijeri. Najefikasniji u sastavu Thundera bio je Kevin Durant sa 28 ubačaja, dok su kod Wizardsa podjednaki bili Bradley Beal sa 18, te John Wall i Marcin Gortat sa po 17 poena. Thunder je sada na 37-13, a Wizardsi su pali na 21-25.

Denver Nuggetsi prekinuli su niz od 11 pobjeda vodeće momčadi skupine Atlantic Toronto Raptorsa svladavši ih u svojoj dvorani s visokih 112-93. Utakmicu karijere odigrao je mladi srpski centar Nikola Jokić, koji će za 17 dana napuniti 21 godinu. Bivši igrač Mega Leksa postigao je 27 koševa uz 14 skokova za Nuggetse, dok se kod Raptorsa istaknuo DeMar DeRozan sa 24 poena. Raptorsi su i dalje drugi na Istoku sa 32-16, dok su Nuggetsi i dalje pri dnu sa 19-30.