asistent u najboljoj akciji

VIDEO Hezonja pokazao 'raskošan' talent, ali za krivi sport

U noći sa subote na nedjelju odigrano je sedam utakmica najjače košarkaške lige svijeta, a svjetla reflektora malo je na sebe skrenuo i Mario Hezonja...

Orlando Magic Marija Hezonje upisao je domaći poraz od Washington Wizardsa 105:99 u noći sa subote na nedjelju. Dubrovčanin je na zagrijavanju uoči utakmice pokazao svoje nogometne umjesto košarkaških vještina. Tehnicirao je s košarkaškom loptom kada su svi igrači Orlanda šutirali prema košu ili jednostavno rukama baratali s loptom.

Kada je utakmica krenula onda je prezentirao i malo nespretnosti u igri. Naime, pred sami kraj prve četvrtine Hezonja je u pokušaju da uhvati loptu ispod svog obruča, nakon promašenog šuta Dudleyja, istu ugurao kroz vlastitu mrežicu...

Utakmicu je završio sa sedam poena, tri skoka i tri asistencije, a na parketu je proveo 22 minute.

John Wall predvodio je Wizardse do pobjede s 24 poena i 10 asistencija.

Golden State Warriorsi upisali su šestu uzastopnu pobjedu nakon što su sa 128:116 slavili protiv Sacramento Kingsa. Stephen Curry vratio se u pravu šutersku formu, te je s 38 poena i 11 asistencija izludio domaće igrače i navijače. Draymond Green pridodao je 25 poena i devet skokova, dok je samozatajan ostao Klay Thompson sa svega 15 koševa.

Warriorsi su pogodili 19 od 37 šuteva za tri poena, 12 u prvom poluvremenu, što je malo manje od 50 posto uspješnosti. Ključnu razliku gosti su napravili u trećoj četvrtini koju su dobili s 36:26.

DeMarcus Cousins je upisao 33 poena i 10 skokova, Rudy Gay 23 koša, no sve to bilo je nedovoljno za pobjedu protiv aktualnih prvaka NBA lige.

Pobjednički niz nastavili su i Los Angeles Clippersi koji su s 97:83 bili bolji od Charlotte Hornetsa. Gosti su na poluvremenu vodili 46:43, no u nastavku su Clippersi u potpunosti dominirali, te u konačnici sasvim zasluženo slavili.

Chris Paul predvodio je Clipperse s 25 poena i sedam asistencija, dok je DeAndre Jordan pridao 11 poena i čak 19 skokova. Kod gostiju je najefikasniji bio Jeremy Lin s 26 koševa.

Atlanta Hawks prekinula je niz od šest uzastopnih pobjeda Chicago Bullsa. Bilo je 120:105 za momčad Mikea Budenholzera, a junak utakmice bio ja Al Horford s 33 poena i 10 skokova. Paul Millsap pridodao je 18 za Hawkse.

Bullse je još jednom predvodio Jimmy Butler, koji je upisao 27 koševa, dok je vrlo dobru utakmicu odigrao i Nikola Mirotić upisavši 24 koša i 10 skokova.

Nakon slabijih partija u posljednje vrijeme iz početne petorke Brooklyn Netsa ispao je Bojan Bogdanović. Noćas je, u porazu 103:99 kod Detroit Pistonsa, krenuo s klupe i odigrao 24 minute. Promašio je svih pet šuteva iz igre, no upisao je dva skoka i tri asistencije.