hrvati nezapaženi

VIDEO Cleveland i LeBron protutnjali Oklahomom, monstruozni Davis zabilježio 50+20

U derbiju večeri LeBron James i njegovi Cleveland Cavaliersi nadigrali su Oklahomu City Thunder, dok je Anthony Davis odigrao utakmicu karijere...

Cleveland Cavaliersi slavili su na teškom gostovanju kod Oklahome City Thundera u derbiju večeri u NBA ligi. Iako su igrali bez Kyrieja Irvinga tri četvrtine utakmice, kao i bez ozlijeđenih Imana Shumperta i Moa Williamsa, Cavsi su slavili s uvjerljivih 115:92. LeBron James i Kevin Love predvodili su Cleveland do pobjede s 25 odnosno 29 poena. James je pridodao i sedam skokova, te 11 asistencija, dok je Love upisao 11 skokova.

Kevin Durant postigao je 26 koševa za Thunder, koji je upisao 16. poraz u sezoni i dodatno zaostao za vodećim dvojcem Zapadne konferencije - Golden Stateom i San Antoniom.

Utakmicu karijere odigrao je noćas Anthony Davis, koji je zabio 59 koševa i upisao 20 skokova u pobjedi New Orleans Pelicansa nad Detroit Pistonsima od 111-106. Tako je postao klupski rekorder nadmašivši 50 koševa Jamala Mashburna od prije 13 godina u utakmici protiv Grizzliesa. Davis je pogodio 24 šuta od 34 iz igre, dvije trice i devet od deset slobodnih bacanja. Davis je u zadnjoj četvrtini zabio 19 koševa, nadmašivši još jedan rekord i to učinka u Palace of Auburn Hills kojeg je sa 48 pogodaka postavio LeBron James u finalu Istočne konferencije u lipnju 2007.

Također se priključio Shaquilleu O'Nealu i Chrisu Webber koji su jedini u NBA zabili najmanje 50 koševa uz 20 skokova na jednoj utakmici od 1983.

Jrue Holiday je u igru ušao s klupe i zabio je 20 koševa. Najučinkovitiji kod Pistonsa bio je Reggie Jackson koji je ubacio 34 koša.

Bojan Bogdanović i Mario Hezonja odigrali su sinoć bez značajnijeg učinka u porazima svojih momčadi Brooklyn Netsa i Orlando Magica. Brooklyn Netsi su poraženi od Charlotte Hornetsa sa 96-104, a Bojan Bogdanović je u 19:37 minuta koliko je igrao upisao četiri skoka, tri asistencije i tek tri koša. Charlotte je do pobjede odveo Kemba Walker koji je zabio 28 koševa, a Al Jefferson je dodao 18. Walker je zabio 12 koševa u trećoj četvrtini, a onda se zagrijao kada su Netsi smanjili na 95-91.

Nicolas Batum je ubacio 16 koševa uz osam asistencija i sedam skokova za Charlotte koji je na sedmom mjestu u Istočnoj konferenciji. Najbolji kod Brooklyna je bio Joe Johnson sa 17 poena, dok je Brook Lopez dodao 16 uz 10 skokova i šest asistencija.

Orlando Magic je izgubio od Indiana Pacersa sa 105-102. Mario Hezonja je na terenu proveo 8:48 minuta, ali bez učinka. Monta Ellis je zabio 21 koš, a Paul George 20 za pobjedu Pacersa, četvrtu u pet utakmica.
Evan Fournier je predvodio Orlando sa 23 koša, Nikola Vučević je ubacio 19 koševa uz 13 skokova, a Victor Oladipo 17 uz osam asistencija i sedam skokova.

NBA liga, nedjelja:

Detroit Pistons - New Orleans Pelicans 106-111
Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 92-115
Denver Nuggets - Boston Celtics 101-121
Phoenix Suns - San Antonio Spurs 111-118
Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 96-104
(Bojan Bogdanović je igrao 19:37 minuta, upisao četiri skoka, tri asistencije i zabio tri koša)
Orlando Magic - Indiana Pacers 102-105
(Mario Hezonja je igrao 8:48 minuta, bez učinka)
Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 98-85
Dallas Mavericks - Philadelphia 76-ers 129-103
Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 126-115
Portland Trail Blazers - Utah Jazz 115-111