SP u košarci U17

Hrvatska izgubila od Australije i ostala bez finala sa SAD-om

Mladi hrvatski košarkaši neće igrati u finalu Svjetskog U17 prvenstva u litvanskom Kaunasu. U polufinalu su izgubili od Australije s 83-71…

Nakon vrlo dobro odrađene prve četvrtine koju su riješili u svoju korist s 24-21, izabranici Ante Nazora su prizemljeni u drugoj dionici u kojoj su Australci bili bolji s 21-11. Posebno je inspiriran u prvih 20 minuta kod Australaca bio Mirko Djeric s 18 poena i čak sedam asistencija. S druge mu je strane parirao Mario Hezonja s 15 koševa i pet skokova.

Zaostatak od sedam poena na poluvremenu (42-35) bio je prihvatljiv i itekako dohvatljiv za hrvatske kadete, ali nizbrdica se nastavila i u trećoj četvrtini, tako da je Australija u završnih deset minuta ušla s velikih plus 15 (66-51). Uskoro su ''klokani'' pobjegli i na 70-51, odnosno 72-53 i kad se već činilo da je pitanje pobjednika riješeno, mladi Hrvati su vratili nadu. S nekoliko vezanih trica naša je reprezentacija došla do 76-69 četiri minute do kraja, ali u završnici Australci ipak nisu dozvolili potpuni preokret.

Hezonja je završio utakmicu s 28 poena i sedam skokova, a osim njega jedini hrvatski košarkaš s dvoznamenkastim brojem košava bio je Marko Arapović. Upisao je 17 poena i šest skokova. Spomenuti Djeric je u drugom dijelu radio puno manje problema Nazorovim igračima, tako da je dvoboj zaključio s 21 poenom i devet asistencija, a s 18 koševa se istaknuo i Dante Exum.

Hrvatska će u nedjelju igrati za treće mjesto protiv Španjolske koja je u drugom polufinalu izgubila od SAD-a s 95-66. Naša reprezentacija je, podsjetimo, svladala Španjolce u skupini sa 73-68. (TS)