NBA liga

Miami sredio Clipperse, San Antoniju triler u Washingtonu

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je čak 12 utakmica najjače košarkaške lige svijeta, a derbi večeri odigran je u Los Angelesu gdje je aktualni prvak Miami Heat gostovao kod Clippersa...

Prvaci su predvođeni LeBronom Jamesom slavili sa 116-112, a najboljem igraču današnjice je ponovno zamalo promaknuo prvi triple double sezone. James je predvodio svoju momčad do pobjede s 31 poenom, 12 asistencija i osam skokova.

S druge je pak strane Blake Griffin bio strašno dobar s 43 koša, 15 skokova i šest asistencija, no pomoć je u borbi protiv Heata dobio samo od Jamala Crawforda (31 koš). James je pak bio jedan od čak sedmorice košarkaša u Heatovoj momčadi s dvoznamenkastim brojem poena! Chris Bosh i Ray Allen pridodali su po 15 poena.

Miami se, spomenimo, rano odvojio od Clippersa, a potom je razliku ljubomorno čuvao do samog kraja. Doduše, stigli su Clippersi do samo -2 u posljednjoj četvrtini, no bliže od toga James i društvo nisu dali.

Aktualni viceprvak San Antonio imao je pune ruke posla kod Washingtona, kojeg je u konačnici nakon dva produžetka ipak slomio. Do pobjede 125-118 Spurse je predvodio Tim Duncan s 31 poenom i 11 skokova. Bila je to 16. uzastopna pobjeda San Antonija nad Wizardsima, što je teksaškoj momčadi najdulji aktivni niz protiv bilo koje druge momčadi.

San Antonio je u tom susretu odigrao cijelo drugo poluvrijeme bez Tonyja Parkera koji je osjetio zatezanje u leđima. Stoga su najveći teret na susretu podnijeli Duncan, Danny Green i Patty Mills koji su kombinirano ubacili 76 poena.

Valja napomenuti da je Washington na poluvremenu imao velikih 14 poena prednosti, ali i da se San Antonio sjajnom izvedbom Duncana u trećoj četvrtini (13 poena) u potpunosti vratio u igru. Washington se na kraju regularnog dijela utakmice i na koncu prvog produžetka oba puta izvukao, ali je treća sreća bila za San Antonio u drugom produžetku.

Spomenimo i da je sjajnu utakmicu odigrao razigravač Washingtona John Wall koji je ubilježio 29 poena, pet skokova i devet asistencija.

Pobjedu je upisao i Oklahomy City Thunder, koji je sa 106-97 bio bolji od Minnesote Timberwolves. Kevin Durant nije ovoga puta išao preko 30 poena, ali nije ni trebao s obzirom da je uz sebe imao još četvoricu dvocifrenih igrača. Durant je ubacio 26, dok je 20 pridodao Reggie Jackson. Treba napomenuti da je Minnesota igrala bez Kevina Lovea, koji je imao problema s ukočenim vratom.

Spomenimo i da je Portland prekinuo niz od četiri gostujuća poraza pobjedom 94-90 kod New Yorka. Nicolas Batum predvodio je najveće ovosezonsko iznenađenje u NBA ligi do pobjede s 20 poena i 10 skokova, dok je LaMarcus Aldridge pridodao 15 uz 12 skokova i pet asistencija. Kod Knicksa je Carmelo Anthony bio najefikasniji s 26 ubačaja, međutim kada je bilo najpotrebnije, u četvrtoj četvrtini, krilni igrač New Yorka je ostao bez poena! (TS)

NBA liga, srijeda:

Cleveland – LA Lakers 108-119 (Miles 27k /Kelly 26k, 6s)

Philadelphia – Boston 108-114 (Young 20k / Green 36k, 8s)

Washington – San Antonio 118-125 (Wall 29k, 5s, 9a / Duncan 31k, 11s), dva produžetka

Orlando – Detroit 112-98 (Oladipo 20k / Smith 25k, 12s)

New York – Portland 90-94 (Anthony 26k, 8s / Batum 20k, 10s)

Houston – Phoenix 122-108 (Howard 34k, 14s / Dragič 23k, 8a)

Memphis – Dallas 96-110 (Randolph 25k, 9s / Nowitzki 26k, 6s)

New Orleans – Atlanta 105-100 (Davis 27k, 10s / Millsap 26k, 10s)

Oklahoma City – Minnesota 106-97 (Durant 26k, 9s, 7a / Rubio 19k, 5a)

Denver – Milwaukee 110-100 (Middleton 25k, 6s /Chandler 24k)

Sacramento – Toronto 109-101 (Cousins 25k, 10s / Lowry 21k, 8a)

LA Clippers – Miami 112-116 (Griffin 43k, 15s / James 31k, 8s, 12a)