LeBron četvrtu zaredom preko 30

Miami se poigrao s Clippersima, Lakersi se vratili 'iz mrtvih'

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Miami Heata, poigrali su se u svojoj American Airlines Areni protiv ponajbolje momčadi Zapadne konferencije - Los Angeles Clippersa...

LeBron James je u pobjedi Heata 111-89 i četvrtu utakmicu zaredom ubacio namanje 30 koševa, čime je izjednačio rekord Dwyanea Wadea, te uz njega postao jedini igrač u 25-godišnjoj povijesti kluba kojem je to pošlo za rukom. Ubacio je točno 30 poena uz šut 9-11 iz igre. S obzirom na veliku razliku na ulasku u posljednju četvrtinu, James je istu prosjedio na klupi.

Wade je ubacio 20, Mario Chalmers 18, Shane Battier 12, a sve to bilo je puno previše za Clipperse, koji su uoči utakmice bili ohrabreni povratcima čak trojice ključnih igrača. Nakon ozljeda na parket su se vratili Chris Paul, Blake Griffin i Chauncey Billups, no trojac je kombinirano ubacio manje poena od spomenutog Jamesa - 23!

Spomenimo i da je Heat igrao bez svoja dva važna igrača, Raya Allena i Chrisa Bosha, no svejedno je upisao 21. domaću pobjedu ove sezone.

Los Angeles Lakersi nadoknadili su velikih 19 poena zaostatka iz treće četvrtine, te slavili kod Charlotte Bobcatsa 100-93. Kobe Bryant, koji večer ranije u teškom porazu kod Bostona nije upisao nijednu asistenciju, je prvo poluvrijeme ostao bez koša, a potom je "poludio".

Iako mu šut nije bio sjajan (6-15), Lakersi su zahvaljujući njemu u drugom poluvremenu okrenuli rezultat. Nakon šest u trećoj, Bryant je ubacio 14 u posljednjoj četvrtini, što je bilo sasvim dovoljno za neefikasne Bobcatse u posljednjih 12 minuta utakmice. Lakersi su četvrtu četvrtinu dobili rezultatom 31-15! Recimo i da je osim 20 poena Bryant upisao sedam skokova i osam asistencija.

LA je imao čak šestoricu dvoznamenkastih po broju poena, a najefikasniji su uz Bryanta bili Steve Nash i Earl Clark sa po 17 koševa.

Serija od 11 uzastopnih pobjeda San Antonio Spursa prekinuta je, pomalo neočekivano, u Detroitu! Pistonsi su slavili s uvjerljivih 119-109, ponajviše zahvaljujući sjajnoj partiji Grega Monroea, koji je iskoristio izostanak iskusnog Tima Duncana pod košem Spursa za 26 ubačaja i 16 skokova.

Spursi su već u drugoj četvrtini zaostajali ogromnih 21 poen razlike, a u posljednju su dionicu ušli s -17! Iako su pred kraj stigli na samo -7 (108-101), sve nade u eventualni povratak uništio je Brandon Knight (24 koša) tricom.

Spomenimo i da je u poraženom sastavu, za koji osim Duncana nije zaigrao ni Manu Ginobili, sjajan bio Tony Parker s 31 poenom i osam asistencija.

Najveće iznenađenje večeri priredio je Toronto, koji je slavio kod Indiana Pacersa nakon produžetka 100-98, a sve zahvaljujući iskusnom veteranu domaće momčadi Davidu Westu! Naime, Indiana je 10 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice vodila 90-88, te imala loptu ispod svog koša. West je iz nekog razloga želio dodati svom suigraču koji se nalazio na centru igrališta, no dodavanje je presjekao Rudy Gay, a Amir Johnson sa zvukom sirene ubacio za produžetak.

Junak produžetka bio je Gay, koji 1,7 sekundi prije kraja produžetka ubacuje skok-šut za 100-98. Dojučerašnji igrač Memphis Grizzliesa ubacio je 23 poena, te upisao po pet skokova i ukradenih lopti. Tragičar West ubacio je 30 koševa i upisao 14 skokova kod Indiane, ali mu to ne vrijedi "ništa" nakon onakve početničke pogreške.

Od ostalih susreta izdvojimo pobjede New York Knicksa kod Minnesote Timberwolvesa (100-94), Houston Rocketsa kod kuće protiv Portlanda (118-103), te Oklahome City Thundera pred svojim navijačima protiv Phoenixa (127-96).

Carmelo Anthony ubacio je 36 koševa u pobjedi Knicksa u snijegom okovanoj Minnesoti, James Harden ubacio je samo jedan manje za svoj Houston, dok su se u pobjedi Thundera svi igrači upisali u strijelce, a najviše je ubacio Kevin Durant - 21!