Indiana deklasirala Knickse

Lakersima klasik protiv Celticsa, Hardenova utakmica karijere protiv bivšeg kluba

Košarkaši Los Angeles Lakersa na najbolji su način odali počast svojem nedavnom preminulom predsjedniku Jerryju Bussu – pobjedom nad najvećim rivalima Boston Celticsima...

U prvoj utakmici nakon Bussove smrti Lakersi su u svom Staples Centeru savladali Celticse 113-99.

Podsjećamo, Buss je preminuo u ponedjeljak u dobi od 80 godina nakon 18-mjesečne borbe protiv raka. Pod njim su Lakersi osvojili 10 naslova NBA prvaka, a posljednji 2010. godine 4-3 pobjedom u finalu upravo protiv Celticsa. Na početku susreta na video-ekranu u dvorani vrtio se prigodni video-uradak o životu Bussa, Kobe Bryant održao je govor, a cijela mu je dvorana minutom šutnje odala počast.

Kad je utakmica krenula Lakersi su dominirali, a predvodio ih je Dwight Howard s 24 koša i 12 skokova. Sedmorica su igrača Lakersa ubacila dvoznamenkast broj koševa, a među njima je bio i Bryant sa 16 koševa. Earl Clark upisao je 14 koševa i rekordnih u karijeri 16 skokova, dok je Steve Nash sa sedam asistencija prestigao Magica Johnsona na četvrtom mjestu vječite ljestvice najboljih asistenata lige (10.144 asistencije ukupno). Celticsima je ovo bio treći uzastopni gostujući poraz, a najbolji u njihovim redovima bio je Paul Pierce s 26 koševa.

Houston Rocketsi na domaćem su parketu savladali Oklahoma City Thunder 122-119, a utakmicu karijere je protiv svog bivšeg kluba odigrao James Harden. Ubacio je 46 koševa (trice 7-8), uz 8 skokova i 6 asistencija, a njegov je novi klub došao do prve međusobne pobjede u trećem ovosezonskom srazu. Houston je sedam minuta prije kraja susreta zaostajao 14 koševa, da bi potom serijom 21-4 preuzeli vodstvo. Jeremy Lin ubacio je 29 koševa, uz 6 skokova i 8 asistencija za Rocketse, dok su kod Thundera najbolji s 28 koševa svaki bili Russell Westbrook i Thabo Sefolosha, dok je Kevin Durant sa 16 koševa, 12 skokova i 11 asistencija upisao drugi triple-double u karijeri. Thunderu je ovo bio treći uzastopni poraz.

Aktualni prvak Miami Heat slavio je na gostovanju kod Atlante 103-90 i tako upisao osmu uzastopnu pobjedu predvođen LeBronom Jamesom koji je ubacio 24 koša i podijelio 11 asistencija. Dwyane Wade dodao je 20, Shane Battier 17, a Ray Allen 15 u utakmici u kojoj je Miami susret prelomio u posljednjoj četvrtini koju je dobio 40-17. U redovima Hawksa najbolji je sa 27 koševa i 9 skokova bio Al Horford.

Golden State Warriorsi prekinuli su crni niz od šest vezanih poraza domaćom pobjedom protiv Phoenix Sunsa 108-98 u utakmici u kojoj se istaknulo nekoliko igrača sastava iz Oaklanda. Klay Thompson s 28 koševa i 8 skokova, David Lee s 19 koševa i 11 skokova, Jarrett Jack s 21 košem, te Stephen Curry s 20 koševa i 11 asistencija.

U derbiju Istočne konferencije Indiana Pacersi su deklasirali New York Knickse 125-91. U utakmici lišenoj rezultatske neizvjesnosti u kojoj je prednost Pacersa dosezala čak i 39 koševa Paul George je sa 27 koševa i 8 skokova predvodio svoju momčad. David West ubacio je 18 koševa za Pacerse koji sada u ovogodišnjoj seriji vode 2-1 protiv Knicksa. U redovima Knicksa istaknuo se tek Tyson Chandler sa 19 koševa i 11 skokova.

Brooklyn Netsi po drugi su put u dva dana savladali Milwaukee Buckse, ovoga puta u gostima sa 97-94. Prethodno spomenutim susretima Bucksi su slavili u 13 međusobnih ogleda. Brooklyn je utakmicu prelomio serijom 31-8 od kraja treće četvrtine do dvije minute prije kraja susreta. Kod Netsa je najbolji sa 23 koša bio Deron Williams, dok je kod Bucksa prednjačio Brandon Jenninngs sa 31 košem i 11 asistencija. (TS)

NBA liga, srijeda:

Indiana - New York 125-91 (George 27k, 8s, West 18k, 9s / Chandler 19k, 11s)
Charlotte - Detroit 99-105 (Walker 24k / Knight 21k, Monroe 19k, 7s, 7a)
Toronto - Memphis 82-88 (Anderson 19k / Randolph 17k, 18s)
Cleveland - New Orleans 105-100 (Irving 35k, 5s, 7a / Roberts 17k)
Houston - Oklahoma City 122-119 (Harden 46k, 8s, 6a, Lin 29k, 8s / Westbrook 28k, 10s, 8a)
Minnesota - Philadelphia 94-87 (Peković 27k, 18s / Holiday 16k)
Atlanta - Miami 90-103 (Horford 27k, 9s / James 24k, 11a, 6s, Wade 20k)
Milwaukee - Brooklyn 94-97 (Jennings 31k, 11a / Williams 23k, 8a, Watson 17k)
Dallas - Orlando 111-96 (Marion 17k, 8s, Brand 17k / Afflalo 21k)
Golden State - Phoenix 108-98 (Thompson 28k, Curry 20k, 11a / Dragič 20k, 10a)
LA Lakers - Boston 111-99 (Howard 24k, 12s, Bryant 16k, 7a / Pierce 26k)