Sjajni Dwight Howard

Lakersi razbili Detroit za prvu pobjedu u sezoni, Atlanta šokirala Oklahomu

Došao je i taj dan - Los Angeles Lakersi su upisali prvu pobjedu u novoj sezoni NBA lige.

Došao je i taj dan - Los Angeles Lakersi su upisali prvu pobjedu u novoj sezoni NBA lige. Bijes zbog 11 uzastopnih poraza (osam u predsezoni i tri u osnovnom dijelu sezone) iskalili su na Detroitu, kojeg su na svom parketu pregazili sa 108:79.

Razlika je mogla biti i veća s obzirom da su Pistonsi tijekom treće četvrtine zaostajao i preko 30 poena.

Kobe Bryant se stavio u potpunu službu momčadi, te je uglavnom razigravao svoja dva centra. Uputio je Kobe samo deset šuteva, zabivši 15 poena, uz koje je imao sedam skokova i osam asistencija. Statistički je prvi igrač bio Howard s 28 poena, sedam skokova i tri blokade, uz odličan šut (12/14), makar su u pitanju mahom bila zakucavanja.

Iznenađenje večeri su priredili košarkaši Atlante koji su pobijedili lanjskog finalistu, Oklahoma City, i to na gostujućem parketu sa 104:95. Atlanta je uz to morala igrati bez svog ponajboljeg igrača Josha Smitha, ali niti ta činjenica nije zasmetala. Al Horford je bio odličan pod koševima, te je zabio 23 poena uz 12 skokova, dok je Jeffe Teague dodao 16 koševa uz pet asistencija.

Najbolji strijelac Thundera je bio ovoljetno pojačanje Kevin Martin sa 28 poena, uz šut za tri poena 6/8. Za Oklahomu je ovo drugi poraz sezone, a opet je momčad gurao prema natrag Russell Westbrook koji je potrošio čak 18 lopti za samo pet uspješnih šuteva.

Nakon -10 na poluvremenu Orlando je u nastavku razbio Phoenix i pobijedio 115:94. U trećoj četvrtini su igrači Orlanda imali sjajnu napadačku dionicu, te su u tih 12 minuta zabili čak 40 poena. Najbolji su igrači kod Orlanda bili J.J. Redick sa 24 poena, te Glenn Davis sa 22 poena, osam skokova i pet asistencija.

U drugom poluvremenu je i Toronto slomio Minnesotu za 105:86 pobjedu, no treba reći da Minnesota igra bez stožernih igrača, Lovea i Rubija, pa je Andrej Kirilenko (17 poena, šest skokova, te po tri asista i blokade) bio premalo za uspjeh gostiju. (TS)

NBA liga, nedjelja:

New York - Philadelphia 100:84 (Anthony 27p, 5s, J.R. Smith 20p, 9s / Holiday 27p, 7a)

Orlando - Phoenix 115:94 (J.J. Redick 24p, 6a, Davis 22p, 8s, 5a / Scola 24p, 7s, 4a)

Toronto - Minnesota 105:86 (Lowry 22p, 7s, 5a, DeRozan 22p, 7s / Kirilenko 17p, 6s, 3a, 3bl)

Oklahoma City - Atlanta 95:104 (Martin 28p / Horford 23p, 12s, Teague 16p, 5a)

LA Lakers - Detroit 108:79 (Howard 28p, 7s, 3bl, Bryant 15p, 7s, 8a / Jerebko 18p)