Kobno igranje s ozljedom

Lakersi dobili triler protiv Warriorsa, ali izgubili Bryanta: 'Ne mogu hodati...'

Košarkaši Los Angeles Lakersa napravili su korak bliže doigravanju tijesnom domaćom pobjedom nad Golden State Warriorsima 118:116, ali su u utakmici izgubili Kobea Bryanta.

Iako je Bryant susret završio s 34 koša, veći dio drugog poluvremena odigrao je s očitim bolovima u lijevoj nozi. Odmah nakon susreta Lakersi su objavili kako je Bryantu vjerojatno puknula Ahilova tetiva, a težina ozljede definitivno će biti poznata tijekom dana nakon magnetske rezonance.

"Ne mogu hodati. Pokušao sam opteretiti petu, ali nije bilo ničega tamo", komentirao je Bryant nakon susreta.

Peti najbolji strijelac NBA-a svih vremena ostao je u utakmici sve do tri minute i 6 sekundi prije kraja usprkos očitim problemima s kretanjem. Lakersi su u završnici susreta i bez Bryanta tako uspjeli iščupati pobjedu, a nosili su ih Pau Gasol koji je sa 26 koševa, 11 skokova i 10 asistencija ostvario šesti triple-double u karijeri, te Dwight Howard s 28 koševa i 7 skokova. Kod Warriorsa je briljirao Stephen Curry sa 47 koševa (trice 9-15), od čega je njih 22 ubacio u prvoj četvrtini, a 32 u prvom poluvremenu.

Pobjedu je sinoć upisala i Utah koja je u Salt Lake Cityju slavila 107:100 nad Minnesotom, te tako zadržala minimalan zaostatak u borbi s Lakersima za doigravanje. Al Jefferson upisao je 40 koševa i 13 skokova i vodio Jazzere do trijumfa, a 29 je koševa ubacio u drugom poluvremenu. Mo Williams i Randy Foye dodali su svaki po 16, dok je kod Timberwolvesa prednjačio J.J. Barea sa 23 koša.

Bila je ovo posljednja domaća utakmica u sezoni za Utah koju do kraja još čekaju gostovanja kod Minnesote i Memphisa, dok Lakersi imaju domaće oglede protiv San Antonija i Houstona. U slučaju identičnog omjera Lakersa i Jazza na kraju sezone, u doigravanje će Jazz zbog boljeg međusobnog omjera.

Miami Heat je u svojoj American Airlines Areni savladao Boston 109:101 u utakmici u kojoj su se aktualnim prvacima u roster vratile tri najveće zvijezde - LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh, dok su kod Celticsa izostali Kevin Garnett i Paul Pierce koje je trener Doc Rivers odlučio odmoriti. Heat je do slavlja vodio James sa 20 koševa, 9 skokova i 6 asistencija, a klupa domaćeg sastava ubacila je ukupno 52 koša. Kod Bostona je najbolji sa 25 koševa i 8 skokova bio Jeff Green.

Dvije vodeće momčadi Zapadne konferencije nastavile su mrtvu utrku za broj 1, pa je tako Okolahoma City Thunder slavio na gostovanju kod Portlanda 106:90, dok je San Antonio kod kuće savladao Sacramento 108:101. Iako je igrao tek drugi put u posljednjih pet utakmica, Spurse je predvodio Tony Parker sa 22 koša i 11 asistencija, dok je Thunder slavio na krilima Russella Westbrooka koji je 17 od svoja 33 koša ubacio u trećoj četvrtini. Thunder je ovom pobjedom, te porazom Denvera na gostovanju kod Dallasa osigurao treći uzastopni naslov Sjeverozapadne divizije.

Do 14. pobjede u posljednjih 15 ogleda New York Knicksi su došli na gostovanju kod Clevelanda sa 101:91 u susretu u kojem su Carmelo Anthony i J.R. Smith svaki ubacili po 31 koš, dok je Brooklyn gostujućom pobjedom nad Indianom 117:109 osigurao najmanje četvrtu poziciju na Istoku u doigravanju.

Do četvrte pobjede u posljednjih pet susreta Netse su vodili Deron Williams sa 33 koša i 14 asistencija, te Brook Lopez i Joe Johnson koji su svaki zabili po 24 koša. Najbolji kod Pacersa sa 26 koševa i 9 skokova bio je David West, dok je Paul George zabio 21 koš.

NBA liga, petak:

Toronto - Chicago 97:88 (Johnson 24k, 9s, Gay 23k / Boozer 19k, 12s)

Indiana - Brooklyn 109:117 (West 26k, 9s / Williams 33k, 14a, Lopez 24k)

Washington - Philadelphia 86:97 (Wall 24k, 7a / Holiday 22k, 7a, Young 18k, 13s)

Atlanta - Milwaukee 109:104 (Teague 24k, 10a, Smith 24k / Ellis 27k, 17a)

Detroit - Charlotte 113:93 (Jerebko 21k, 8s / Walker 28k)

Miami - Boston 109:101 (James 20k, 9a, 6s, Lewis 19k / Green 25k, 8s)

Cleveland - New York 91:101 (Irving 31k / Anthony 31k, 14s, Smith 31k)

Houston - Memphis 78:82 (Harden 30k, 7a, 6a / M. Gasol 15k, 12s, Randolph 15k)

New Orleans - LA Clippers 93:96 (Gordon 25k / Griffin 20k, Paul 17k, 14a)

Dallas - Denver 108:105, produžetak (Nowitzki 22k, 10s, Carter 22k, 12s, 7a / Chandler 18k, 9s)

San Antonio - Sacramento 108:101 (Parker 22k, 10a, Duncan 18k / Cousins 19k, 12s)

Utah - Minnesota 107:100 (Jefferson 40k, 13s, 6a, Foye 16k / Barea 23k)

Portland - Oklahoma City 90:106 (Barton 18k, 7s / Westbrook 33k, Jackson 17k)

LA Lakers - Golden State 118:116 (Bryant 34k, Gasol 26k, 11s, 10a / Curry 47k, 9a)